Dąbrowa Górnicza. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Dom się zawalił. Pod gruzami może się znajdować mężczyzna

Dzisiaj, w niedzielę 19 maja 2024 r. po godz. 11 w Dąbrowie Górniczej doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Trwa akcja ratownicza, bo pod gruzami znajduje się 25-letni mężczyzna, który zamieszkiwał w przybudówce do domu.

AKTUALIZACJA:

Wydobyty z gruzowiska mężczyzna nie żyje. Więcej: Wybuch gazu w Dąbrowie Górniczej. Nie żyje mężczyzna wydobyty spod gruzów przybudówki

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

W Dąbrowie Górniczej w niedzielę 19 maja 2024 r. przed południem nastąpił wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Letniej 5 (między zbiornikiem Pogoria III a Przemszą). Budynek uległ zawaleniu.

Na miejscu działają:

  • Jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego - ambulans i motocykl
  • JRG Dąbrowa Górnicza
  • Jednostki OSP z Miasta Dąbrowa Górnicza
  • Pogotowie Gazowe
  • Pogotowie Energetyczne
  • Policja

W drodze na miejsce kolejne siły i środki.

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Dąbrowie Górniczej

- Doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie z butli propan-butan, w pomieszczeniach dobudowanych do budynku jednorodzinnego przy ul. Letniej w Dąbrowie Górniczej - mówi dla portalu 24Zagłębie.pl oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Dąbrowie Górniczej, kpt. Radosław Rzepecki. - Pomieszczenia te były zamieszkiwane przez mężczyznę. Pomieszczenia całkowicie się zawaliły, zawaleniu uległ też strop. Na gruzowisko opadła też instalacja fotowoltaiczna, która była zamontowana na dachu - relacjonuje kapitan Rzepecki.

Strażacy podejrzewają, że mężczyzna, który zamieszkiwał pomieszczenia, znajduje się pod gruzami. - Pożar został już ugaszony, ale teraz prowadzimy podstawowe działania poszukiwawcze na gruzowisku. Została zadysponowana specjalistyczna grupa ratowniczo-poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju, z psami - dodaje rzecznik prasowy PSP w Dąbrowie Górniczej.

Ratownicy z Jastrzębia są już w Dąbrowie Górniczej. Dotarli do 25-letniego mężczyzny, który znajduje się pod gruzami. Na razie nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Kolej trakcja pixabay

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Policjanci uratowali życie mężczyźnie, który został porażony prądem na torowisku

Autor: Katarzyna Pachelska

19/05/2024

Podrobione ubrania bedzin 04

Może Cię zainteresować:

Handlowali podrobionymi ciuchami na targowisku w Będzinie. Teraz grozi im surowa kara

Autor: Katarzyna Pachelska

18/05/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: dokonał kradzieży sklepie, pracownikom groził śmiercią. 42-latek wkrótce stanie przed sądem

Autor: Redakcja

16/05/2024