Wybuch gazu w Dąbrowie Górniczej. Nie żyje mężczyzna wydobyty spod gruzów przybudówki

Niestety wybuch gazu z butli gazowej w przybudówce domu w Dąbrowie Górniczej spowodował śmierć młodego mężczyzny, który mieszkał w tych pomieszczeniach. Ratownicy jeszcze przeszukują gruzowisko, by sprawdzić, czy nie ma innych ofiar wybuchu.

Przypomnijmy, że dzisiaj, w niedzielę 19 maja 2024 r. przed południem nastąpił wybuch gazu w przybudówce do domu jednorodzinnym przy ul. Letniej 5 (między zbiornikiem Pogoria III a Przemszą) w Dąbrowie Górniczej. Budynek uległ zawaleniu.

Więcej o wybuchu: Dąbrowa Górnicza. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Dom się zawalił. Pod gruzami może się znajdować mężczyzna

Na miejsce przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej, którzy ugasili pożar, powstały w wyniku wybuchu. Rozpoczęli też przeszukiwanie gruzowiska, bo - jak się okazało - w przybudówce mieszkał na co dzień mężczyzna.

Wezwano również specjalistyczną grupę ratowniczo-poszukiwawczą z Jastrzębia-Zdroju, z psami.

Ratownicy utorowali sobie przejście do miejsca, gdzie znajdował się mężczyzna. Ewakuowali go z gruzowiska.

- Jednak po przetransportowaniu go na zewnątrz, Zespół Ratownictwa Medycznego, który był na miejscu, stwierdził zgon tego mężczyzny - relacjonuje dla portalu 24Zagłębie.pl oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Dąbrowie Górniczej, kpt. Radosław Rzepecki.

Ofiara wybuchu to młody mężczyzna, około trzydziestki.

- Prowadzone są wciąż działania poszukiwawcze. Za chwilę wpuścimy tu ciężki sprzęt - koparko-ładowarkę. Musimy bardzo dokładnie sprawdzić gruzowisko, by wiedzieć, czy np. ktoś nie był w momencie wybuchu "w gościach" u tego pana - dodaje kapitan Radosław Rzepecki.
Kolej trakcja pixabay

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Policjanci uratowali życie mężczyźnie, który został porażony prądem na torowisku

Autor: Katarzyna Pachelska

19/05/2024

Podrobione ubrania bedzin 04

Może Cię zainteresować:

Handlowali podrobionymi ciuchami na targowisku w Będzinie. Teraz grozi im surowa kara

Autor: Katarzyna Pachelska

18/05/2024