Handlowali podrobionymi ciuchami na targowisku w Będzinie. Teraz grozi im surowa kara

Dwójkę handlarzy porabianymi ubraniami zatrzymali policjanci na targowisku w Będzinie. Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionym znakami towarowymi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Będzińscy policjanci chwalą się sukcesem. Mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą z będzińskiej komendy zatrzymali 49-letnią kobietę i 47-letniego mężczyznę, którzy na miejskim targowisku oferowali do sprzedaży artykuły z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

W toku podjętych działań zabezpieczono prawie 400 koszulek, spodni, spodenek oraz różnych akcesoriów. Wstępna analiza zabezpieczonych artykułów wykazała, że to podróbki znanych marek. Całość została zabezpieczona w policyjnym magazynie. Wartość strat, poniesionych przez producentów oryginalnych produktów jest nie mniejsza niż 20 tysięcy złotych, jednak dokładne wyceny są trakcie ustalania.

Prowadzący sprawę śledczy przypominają, że wprowadzenie do obrotu podrobionego towaru jest przestępstwem, za które w myśl przepisów z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej, może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Policja

Może Cię zainteresować:

W Zawierciu pijani rodzice „opiekowali się” noworodkiem, grozi im teraz więzienie. Dziecko trafiło do szpitala

Autor: Redakcja

17/05/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: dokonał kradzieży sklepie, pracownikom groził śmiercią. 42-latek wkrótce stanie przed sądem

Autor: Redakcja

16/05/2024

Policjanci z Będzina zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Będzina zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni

Autor: Redakcja

15/05/2024