Odsłonięta w zeszłym roku ławeczka Jacka Cygana w Parku Sieleckim w końcu zagra. Kiedy usłyszymy pierwsze piosenki?

Z ławeczki w Parku Sieleckim w końcu zabrzmią dźwięki piosenek Jacka Cygana. – To wyraz podziękowania za promocję naszego miasta przez wybitnego artystę – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Charakterystyczna ławeczka Jacka Cygana, pochodzącego z Sosnowca autora tekstów piosenek, poetę, scenarzystę, jurora i organizatora festiwali muzycznych, a także osobowość telewizyjną, od zeszłego roku stoi w Parku Sieleckim wzbogaca przestrzeń miejską. Została oficjalnie zaprezentowana 18 września podczas Dni Sosnowca 2022. Tego samego dnia ukazano także mural przedstawiający znanego artystę.

Jacek Cygan jest bardzo ważną postacią dla Sosnowca i cieszymy się, że jego miejsce w centrum miasta będzie widoczne. Ten mural i ławeczka to wyraz podziękowania za promocję naszego miasta przez wybitnego artystę, jakim niewątpliwe jest Jacek Cygan – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Obiekt ma nie tylko funkcję użytkową. Element małej architektury jest multimedialny. Powstał, by promować twórczość Jacka Cygana i przypominać, skąd pochodzi znany twórca polskich piosenek. Jak zapowiada Urząd Miasta, ławeczka będzie grać część z jego utworów. Jeszcze w styczniu ma ukazać się ogłoszenie dotyczące konkursu na wybrane kompozycje.

Honorowy obywatel

Odsłonięte w 2022 roku mural i ławka to tylko niektóre elementy przypominające o znanym artyście. Jacek Cygan urodził się w 1950 roku w Sosnowcu. To tam chodził do Szkoły Podstawowej nr 15. Ukończył także dzisiejsze II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater. Później przeniósł się do Warszawy, ale rodzinne Zagłębie nie zapomniało o nim. W 2014 roku został wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Sosnowca.

Mural Jacka Cygana

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu z wizerunkiem Jacka Cygana

Autor: Aleksandra Szlęzak

18/09/2022

Wośp aukcje 7

Może Cię zainteresować:

Chcesz zatrudnić u siebie prezydenta Sosnowca? Nic trudnego. Wylicytuj to w ramach WOŚP

Autor: Patryk Osadnik

25/01/2023

Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę, za 25 milionów złotych. To druga najdroższa inwestycja tego typu w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/01/2023