Nowe rondo powstało w Czeladzi. Teraz czas na modernizację ulicy Bytomskiej? „Występujemy o środki na remont”

Kolejne rondo powstało w Czeladzi – zostało wybudowane w miejsce skrzyżowania u zbiegu ulic Kilińskiego, Niwy i Bytomskiej. Wyremontowana została także nawierzchnia mostu nad Brynicą.

Przebudowa skrzyżowania ulic Bytomskiej, Kilińskiego i Niwy na rondo, a także remont historycznego mostu na Brynicy, to ostatni element inwestycji drogowo-kanalizacyjnej w tej części Starego Miasta.

– Ale to jeszcze nie koniec, teraz występujemy o środki na podobny remont ul. Bytomskiej, bo dopiero ta inwestycja domknie temat wymiany wszystkich sieci w tej historycznej części miasta oraz budowy kanalizacji sanitarnej. To największe i najbardziej skomplikowane i najkosztowniejsze zadanie inwestycyjne na Starym Mieście od czasu remontu rynku – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Nieco wcześniej oddano do użytku wyremontowaną ulicę Niwę, która przeszła gruntowny remont. – Wreszcie, po dziesiątkach lat, mieszkańcy tej ulicy, maja dostęp do miejskiej kanalizacji, mogą chodzić po odnowionych chodnikach i jeździć po równej jak stół ulicy. Ale to nie wszystko, przy współpracy z powiatem udało się pozbyć z obiektów byłej spółdzielni rolniczej, należących do Skarbu Państwa, uciążliwych najemców – zaznacza burmistrz miasta.

Dodajmy, że w miejskich planach jest powstanie parkingu przy wyremontowanej ulicy, aby samochody osób korzystających z ogródków działkowych nie blokowały chodników.

Projekt inwestycji przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Czeladź: powstaną 134 mieszkania komunalne. Na początek. Przy ulicy Hallera rozpoczyna się budowa nowego osiedla

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/06/2023

Stadion im Józefa Pawełczyka został uroczyście otwarty

Może Cię zainteresować:

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi został oficjalnie otwarty. Remont kosztował ponad 10 milionów złotych

Autor: Redakcja

24/04/2023