Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi został oficjalnie otwarty. Remont kosztował ponad 10 milionów złotych

W sobotę, 22 kwietnia, uroczyście otwarto – po remoncie – stadion w Czeladzi. Był mecz oldbojów, a także derbowy pojedynek CKS z Górnikiem Piaski.

Modernizacja stadionu im. Józefa Pawełczyka – pochodzącego z Czeladzi sportowca, lekkoatletycznego trenera, a także działacza sportowego – rozpoczęła się w 2019 roku i kosztowała ponad 10 milionów złotych. Wyremontowany został klubowy budynek (wraz z zapleczem), są nowe trybuny, jest też nowa, ośmiotorowa bieżnia, a także tor z rowem przystosowany do biegu z przeszkodami. Powstały ponadto skocznie w dal, do skoku o tyczce, stanowiska do pchnięcia kulą i rzutu młotem czy rozbieg do rzutu oszczepem. Stadion otrzymał również oświetlenie, nowe nagłośnienie, zegar, a także telebim. Obiekt jest monitorowany.

W sobotę, 22 kwietnia, stadion został uroczyście otwarty. Było przecięcie wstęgi i występ oldbojów – reprezentacja Śląska zmierzyła się z „Przyjaciółmi Czeladzi” (między innymi z Arkadiuszem Chęcińskim, prezydentem Sosnowca czy Tomaszem Szczerbą, burmistrzem Wojkowic w składzie, zaś role trenera tego zespołu pełnił Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi). Na trybunach nie zabrakło byłych zawodników czeladzkiego klubu i byłego, wieloletniego prezesa CKS, Waldemara Herby. Z kolei w ramach rozgrywek ligi okręgowej doszło do derbów Czeladzi – CKS zremisował z Górnikiem Piaski 1:1.

Dodajmy, że modernizacja stadionu im. J. Pawełczyka została niemal w całości sfinansowana ze środków budżetu miasta. – Niestety, wiele kierowanych do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosków o dofinansowanie tej inwestycji pozostało bez echa. Ale nic, wnioskować będziemy dalej, tym razem na dalszy remont stadionu przy ul Mickiewicza, gdzie swoje mecze rozgrywa Górnik Piaski, może tym razem skuteczniej – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

Stadion w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Remont trybuny stadionu w Czeladzi zakończony

Autor: Paulina Gałbas

01/08/2022