Czeladź: powstaną 134 mieszkania komunalne. Na początek. Przy ulicy Hallera rozpoczyna się budowa nowego osiedla

Przy ulicy Hallera w Czeladzi rozpoczyna się budowa 134 mieszkań komunalnych. To pierwszy etap największej od kilkudziesięciu lat mieszkaniowej inwestycji w mieście. Mieszkania powstaną także w budynku byłej szkoły górniczej przy ul. 21 Listopada.

Mat. SIM Zagłębie
Projekt inwestycji przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi

O budowie mieszkań komunalnych mówi się w Czeladzi od dawna, jednak plany można było zrealizować dopiero po uzyskaniu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto złożyło dwa wnioski: o wsparcie w wysokości 70 mln złotych na budowę 153 mieszkań i o 67,5 mln zł na budowę kolejnych 134. Kolejne 74 mieszkania mają powstać w budynku byłej szkoły górniczej przy ul. 21 Listopada – to wspólna inwestycja z SIM Zagłębie.

Na budowę 134 mieszkań przy ulicy Hallera na początku tego roku miasto otrzymało ponad 67,5 mln zł bezzwrotnej dotacji. Podpisano umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud – spółka, która jest inwestorem i będzie także zarządzać budynkami, wcześniej kupiła działkę przy Hallera – za 4 miliony złotych. Dombud ma odzyskać zainwestowane w budowę osiedla pieniądze (ponad 16,5 mln zł) z czynszów najemców.

Budowa pierwszej części osiedla przy ulicy Hallera ma zakończyć się w 2026 roku. Powstanie pięć czterokondygnacyjnych budynków z różnymi mieszkaniami – od kawalerek (o powierzchni 26-32,7 mkw.) po M4 (64,5-68,8 mkw.). Będą to lokalne wykończone „pod klucz”. W podziemiach znajdą się parkingi, podobnie jak w pobliżu osiedla. Kolejny etap zakłada budowę kolejnych pięciu budynków ze 153 mieszkaniami.

Plac budowy pod osiedle w formule TBS w Dąbrowie Górniczej został przekazany wykonawcy

Może Cię zainteresować:

Mieszkania czynszowe w Dąbrowie Górniczej. Budowa osiedla rozpocznie się jeszcze w czerwcu, plac budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/06/2023

Osiedle komunalne w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Cztery bloki przy ul. Jędryki to dopiero początek. Nowe osiedle komunalne ma już pierwszych lokatorów

Autor: Redakcja

26/01/2023