Mieszkania czynszowe w Dąbrowie Górniczej. Budowa osiedla rozpocznie się jeszcze w czerwcu, plac budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy

Jeszcze w tym miesiącu w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się budowa niewielkiego osiedla w formule TBS. Firma Remar Budownictwo – wykonawca inwestycji – oficjalnie przejęła plac budowy.

Fot. Dariusz Nowak/ UM Dąbrowa Górnicza
Plac budowy pod osiedle w formule TBS w Dąbrowie Górniczej został przekazany wykonawcy

W rejonie al. Zagłębia Dąbrowskiego, ul. Kwiatkowskiego i Krasickiego wybudowane zostaną trzy siedmiopiętrowe bloki z czynszowymi mieszkaniami. Mieszkań będzie w sumie 168. Osiedle – za 52 380 000 złotych – wybuduje firma Remar Budownictwo. Dąbrowa Górnicza otrzymała dofinansowanie do inwestycji z rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego – to kwota 20,7 mln złotych. Bloki powstaną w formule towarzystwa budownictwa społecznego, zaś wkład partycypacyjny najemców wyniesie 1300 zł za mkw. Przewidywana wysokość czynszu to 16 zł za mkw. Najemcy będą mieli możliwość skorzystania z dopłat do czynszu.

W poniedziałek, 12 czerwca, wykonawca oficjalnie przejął teren budowy. Symbolicznie wbito pierwszą łopatę. – Dziś przekazaliśmy plac budowy pod pierwsze w Dąbrowie Górniczej osiedle w formule TBS. Na to symboliczne wydarzenie zaprosiliśmy przyszłych mieszkańców – napisał w poniedziałek w mediach społecznościowych Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, a osiedle ma być gotowe w 2026 roku.

Przypomnijmy, że w każdym z trzech bloków będzie 56 mieszkań. Będą to zarówno 31-metrowe kawalerki, jak i 90-metrowe mieszkania dla dużych rodzin. Mieszkania będą miały od 1 do 4 pokoi i wyposażone zostaną w aneksy kuchenne. Powstaną w standardzie „pod klucz”. Budynki zaprojektowano w formie prostopadłościanu na rzucie prostokątnym o wymiarach 17,3 m x 32,8 m – ostatnia i przedostatnia kondygnacja zmniejszać się będą schodkowo. Od parteru do piątego piętra w blokach będzie po 8 mieszkań, na szóstym piętrze znajdzie się 5 lokali, zaś na siódmym – 3. Najemcy do dyspozycji będą mieć także piwnice. Elewacja budynków będzie biała z odcieniami szarości. Nie zabraknie drewnianych akcentów, a przy blokach także zieleni, ławek czy stojaków na rowery. W planach jest plac zabaw, a także parkingi na 210 samochodów.

Dodajmy, że przyszli mieszkańcy osiedla podpisują już umowy o najem. Po pierwszym naborze pozytywnie rozpatrzonych zostało 135 wniosków. Trwa nabór uzupełniający, który zakończy się 30 czerwca.

W Dąbrowie Górniczej powstanie osiedle w formule TBS

Może Cię zainteresować:

Mieszkania czynszowe w Dąbrowie Górniczej: jeszcze w czerwcu rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o najem. Budowa osiedla rusza „na dniach”

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/06/2023

Nowe osiedle powstanie w formule TBS

Może Cię zainteresować:

Czynszowe osiedle w Dąbrowie Górniczej: 168 mieszkań i 244 wnioski o najem. Czas na ich weryfikację. Budowa bloków rozpocznie się w połowie roku

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/05/2023