Dąbrowa Górnicza. Zamroczony narkotykami mężczyzna zniszczył radiowóz i znieważył policjantów. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który znieważył naszych mundurowych i zniszczył radiowóz. Jak się okazało, był pod wpływem narkotyków. Grozi mu 5 lat odsiadki.

Śląska Policja
Policja

We wtorek 23 kwietnia 2024 r. dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odebrał zgłoszenie, że w okolicy ulicy Łącznej w pojeździe marki Ford ma siedzieć prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna, który może próbować odjechać z tego miejsca.

Skierowany na interwencję patrol sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Okazało się jednak, że nie jest on pod wpływem alkoholu. Ale policjanci postanowili przetestować też, czy mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Ten test okazał się pozytywny. Test jednoznacznie wskazał obecność środków zabronionych w jego organizmie.

Mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej pobrano krew do badań. Podczas przeszukania w samochodzie kierowcy znaleziono przedmiot przypominający broń palną, a dalsze ekspertyzy stwierdzą czy posiadał broń legalnie.

26-latek podczas interwencji znieważył mundurowych, naruszył nietykalność cielesną oraz próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.
Dodatkowo uszkodził wnętrze radiowozu.

Reakcja mundurowych na zachowanie mężczyzny mogła być tylko jedna - został obezwładniony i zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności, znieważenia policjantów, uszkodzenie mienia oraz zmuszanie do odstąpienia od prawnej czynności służbowej.

O dalszym losie mężczyzny wkrótce zadecyduje sąd. Grozi mu 5 lat więzienia.

Morderca bedzin

Może Cię zainteresować:

Morderca dwóch osób w Będzinie sprowadzony z Holandii do Polski. Został skazany na dożywocie. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

27/04/2024

Wlamanie sosnowiec 12 marca 2024 4

Może Cię zainteresować:

Włamanie do pojazdu dostawczego w Sosnowcu. Sprawcy ukradli pieniądze z samochodu. Rozpoznajesz podejrzanych?

Autor: Redakcja

24/04/2024

Bedzin pijany kierowca pasazer z listem gonczym 1

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia szusował po Będzinie. Pasażer poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

24/04/2024