Morderca dwóch osób w Będzinie sprowadzony z Holandii do Polski. Został skazany na dożywocie. WIDEO

Rafał P., który w noc sylwestrową 2005/2006 roku dopuścił się zabójstwa właścicielki jednej z kamienic w Będzinie oraz dozorcy, który był przypadkowym świadkiem zdarzenia, został sprowadzony z Holandii do Polski. Teraz spędzi dożywocie w więzieniu.

Policja Śląska
Morderca bedzin

44-letni obecnie Rafał P. w noc sylwestrową 2005/2006 roku dopuścił się zabójstwa właścicielki jednej z kamienic w Będzinie oraz dozorcy, który był przypadkowym świadkiem zdarzenia. Po wszystkim podpalił budynek, w którym doszło do zbrodni. Za ten czyn został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Skazany na dożywocie za podwójne zabójstwo ukrywał się w Holandii

Zabójca po popełnieniu zbrodni opuścił terytorium Polski i ukrywał się za granicą. W związku z tym Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę INTERPOL.

Sprawą poszukiwań Rafała P. zajęli się śląscy „łowcy głów”, którzy zdobyli informacje wskazujące na możliwe powiązania poszukiwanego z kilkoma państwami europejskimi.

W sprawę niezwłocznie włączono ENFAST, czyli europejską sieć współpracy policyjnej zajmującą się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, której polskie przedstawicielstwo znajduje się w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Policjanci tej komórki w ramach współpracy międzynarodowej sprawdzali każdą informację dotyczącą Rafała P.

Dodatkowo wizerunek Rafała P. opublikowano na stronie internetowej EUROPOL - Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o najbardziej poszukiwanych przestępcach Europy.

Polscy i holenderscy policjanci odnaleźli Rafała P. Są wyraził zgodę na ekstradycję

Dzięki skutecznej pracy policjantów ustalono, że poszukiwany ukrywa się na terenie Królestwa Niderlandów. Wyspecjalizowany w zatrzymywaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców holenderski zespół poszukiwań zweryfikował informacje uzyskane od polskich funkcjonariuszy.

W wyniku współpracy polskiej i holenderskiej policji oraz wielu skoordynowanym działaniom, w godzinach porannych 3 lutego 2024 r. poszukiwany został zatrzymany w jednym z domów w miejscowości Schijndel przez holenderskich funkcjonariuszy.

Niderlandzki sąd wyraził zgodę na ekstradycję Rafała P. do Polski. Niecałe trzy miesiące później, 25 kwietnia 2024 r., mężczyzna został przetransportowany wojskowym samolotem na lotnisko Chopina w Warszawie, a następnie osadzony w zakładzie karnym.

Wlamanie sosnowiec 12 marca 2024 4

Może Cię zainteresować:

Włamanie do pojazdu dostawczego w Sosnowcu. Sprawcy ukradli pieniądze z samochodu. Rozpoznajesz podejrzanych?

Autor: Redakcja

24/04/2024

Bedzin pijany kierowca pasazer z listem gonczym 1

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia szusował po Będzinie. Pasażer poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

24/04/2024

Biskup sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Nękana skandalami seksualnymi diecezja sosnowiecka ma nowego biskupa. Papież Franciszek mianował nim Artura Ważnego

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2024