Wielkie zmiany na Piotrkowskiej. Powstają tam tory kolejowe, a remont ulicy kosztować będzie 3,3 mln złotych

W Sosnowcu trwa duża inwestycja PKP PLK budowane są dwa nowe tory dla połączeń lokalnych. Przy okazji wyremontowana zostanie ulica Piotrkowska. Za 3,3 miliona złotych.

Trwa kolejowe przedsięwzięcie PKP PLK. W mieście budowane są dwa nowe tory dla pociągów lokalnych. Do tego powstanie również przystanek kolejowy przy ul. Chemicznej, a także kolejny peron na dworcu głównym.

Kilka lat temu ta inwestycja nie była pewna, dlatego postanowiłem spotkać się z ministrem, żeby przekazać jak ważna jest dla Zagłębia i jakie możliwości przed nami otwiera. W rozmowach brał również udział przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak, bo to ogromnie ważna inwestycja dla całego regionu, zresztą wspierali ją wszyscy członkowie Metropolii stwierdził prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Dzięki nowym peronom z „programu przystankowego” mieszkańcy województwa śląskiego, także osoby mające trudności z poruszaniem się, zyskają lepsze możliwości podróży pociągiem. Inwestycja w Sosnowcu pozwoli na pełniejsze wykorzystanie linii kolejowej na odcinku Katowice – Kraków, co zwiększy atrakcyjność kolei w regionie – dodaje Mirosław Skubiszyński, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Oprócz wspomnianych prac w rejonie ulicy Piotrkowskiej, Urząd Miasta zapowiedział też jeszcze jedną inwestycję. Będzie to modernizacja drogi. Ulica Piotrowska przejdzie remont, a do tego odnowione zostaną chodniki. Wartość zadania wyniesie 3,3 mln zł. Wykonawcą zadania zostało przedsiębiorstwo Silesia Trans Service z Katowic.

Remont samej ulicy rozpocznie się za zakresem prac PKP PLK, bowiem wykonawca ZUE SA pracujący na zlecenie spółki kolejowej będzie prowadził roboty ziemne na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Piotrkowskiej oraz budował przystanek z murem oporowym właśnie na początku ul. Piotrkowskiej wyjaśniali urzędnicy.

W ramach zadania pojawi się nowa nawierzchnia na modernizowanym odcinku drogi. Zostanie pociągnięta aż do granicy z Będzinem. Wykonawca ma także zadbać o odnowienie chodnika, remont przystanków autobusowych. W pobliżu izby wytrzeźwień wybudowane zostanie wyniesione przejście dla pieszych.

Elektryk

Może Cię zainteresować:

„Złota Rączka” pomoże seniorom w Sosnowcu w domowych naprawach. „Każdy senior z programu będzie mógł korzystać raz w miesiącu”

Autor: Redakcja

20/12/2023

Jarmark świąteczny w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W tym roku jarmark w Sosnowcu trwa prawie do samych świąt! To ostatnie dni, żeby się tam wybrać

Autor: Urszula Gołkowska

21/12/2023

Sosnowiec nowa kanalizacja

Może Cię zainteresować:

Ostrowy Górnicze i Kazimierz Górniczy z nową kanalizacją. Jaki jest plan działań na najbliższe miesiące?

Autor: Urszula Gołkowska

22/12/2023