W tym roku jarmark w Sosnowcu trwa prawie do samych świąt! To ostatnie dni, żeby się tam wybrać

Pachnące przysmaki, klimatyczne lampki, zimowe dekoracje i wyjątkowa atmosfera. Tak z pewnością wiele osób wyobraża sobie świąteczne jarmarki. Jeden z nich jest także w Sosnowcu. Co więcej, będzie jeszcze otwarty do soboty 23 grudnia.

Do 25 grudnia coraz mniej czasu. Zanim jednak będziemy cieszyć się swiętami w gronie rodziny czy przyjaciół, już wcześniej możemy wejść w świąteczny klimat. Jak to zrobić? Można na przykład wybrać się na sezonowe wydarzenie, jakie już po raz kolejny odbywa się w Sosnowcu.

– Dotychczas Jarmark Świąteczny w Sosnowcu trwał maksymalnie kilka dni i pojawiał się w różnych miejscach. Była to ulica Warszawska, Modrzejowska, a najczęściej aleja Zwycięstwa. W tym roku postanowiliśmy jednak, aby atmosfera świąteczna była z nami dłużej i jarmark został niemal do samych świąt – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jakie zatem zmiany organizatorzy wprowadzili dla tej edycji imprezy?

Tym razem wydarzenie odbywa się na placu Powstańców Styczniowych, a więc przed samym dworcem. Jarmark Świąteczny potrwa aż 20 dni. Ostatnim dniem będzie 23 grudnia, a więc każdy, kto spóźni się z prezentami, będzie mógł odwiedzić nasze wydarzenie i znaleźć tutaj coś "pod choinkę" – wyjaśnia prezydent.

Przed budynkiem dworca na gości czeka dziesięć drewnianych stoisk. W każdym z nich znajdziemy przeróżne jarmarkowe dobra. Od świątecznych smakołyków czy aromatycznych, gorących napoi po propozycje na prezenty dla najbliższych. To jednak nie wszystkie atrakcje. Nieopodal stoi wielkie koło młyńskie. Jego wysokości to 15 metrów. Przy jarmarku znajdziemy też dom świętego Mikołaja. Każdy chętny, zwłaszcza najmłodsi, mogą sobie w nim zrobić pamiątkowe zdjęcie. 6 grudnia na miejscu pojawił się sam Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty. Jarmark jest otwarty o następujących porach:

  • poniedziałek-czwartek: 13-20
  • piątek: 13:00-21:00
  • sobota: 11:00-21:00
  • niedziela: 11:00-20:00

Plan wydarzeń towarzyszących

W ramach jarmarku odbywają się także dodatkowe atrakcje. Na małej scenie zaplanowano koncerty. Chętni skorzystają także z warsztatów. Będzie co robić!

czwartek, 21.12

16:00-18:00

Elfowa olimpiada – animacje dla dzieci

Maciej Gucik, Mateusz Badura – duet instrumentalny

piątek, 22.12

16:00-20:00

Mokoshe – warsztaty świąteczne

Sylwia Domagała – występ wokalny

Rafał Zapaśnik Big Band – występ orkiestry dętej

sobota, 23.12

16:00-20:00

"Rozwiń skrzydła" – występ grupy wokalnej POK

"Akademia Piosenki" – występ grupy wokalnej POK

Beata i Tomasz Wojtan – występ wokalny

Anna Piech – występ wokalny

Czeladz piaski zima fot marcin boruta 31

Może Cię zainteresować:

Gdyby w Prowansji spadł śnieg, to wyglądałaby jak czeladzkie Piaski. Zobaczcie zdjęcia robotniczego osiedla, wykonane przez Marcina Borutę

Autor: Katarzyna Pachelska

05/12/2023

Cieplobus sosnowiec 2023

Może Cię zainteresować:

Po ulicach Sosnowca znów kursuje miejski CiepłoBus. Ogrzewany autobus udostępnił PKM

Autor: Urszula Gołkowska

21/12/2023

W ślad za krążkiem

Może Cię zainteresować:

90 lat hokeja w Sosnowcu. Wystawa w Pałacu Schoena to hołd złożony jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce

Autor: Redakcja

20/12/2023