90 lat hokeja w Sosnowcu. Wystawa w Pałacu Schoena to hołd złożony jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce

„W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023” to wystawa, którą organizuje Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu. Wernisaż już w czwartek, 21 grudnia, o godzinie 18.

Hokejowy klub w Sosnowcu został założony 27 listopada 1933 roku jako jedna z sekcji Sosnowieckiego Towarzystwa Sportowego Unia. W 1962 roku zmieniono jego nazwę na GKS Zagłębie. Dziś hokejowe Zagłębie – z pięcioma tytułami mistrza Polski – to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów hokejowych.

Wystawa w Pałacu Schoena to właśnie hołd dla pięciokrotnego mistrza kraju. – Wystawa powstała z inicjatywy Krzysztofa Wojtanowskiego – kronikarza sosnowieckiego hokeja. Jego pasja i zaangażowanie pozwoliły zgromadzić cenne pamiątki, które teraz będą dostępne dla fanów hokeja – podkreślają w muzeum.

Wystawa „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023” to nie tylko fotografie czy anonsujące mecze Zagłębia afisze, ale także dokumenty pokazujące historię klubu. Na wystawie oglądać będzie można także hokejowe kaski, kije, krążki, koszulki, nie zabraknie ponadto pucharów i odznaczeń.

W tym tygodniu prowadzono ostatnie prace związane z montażem wystawy. Jak zapowiadają w muzeum, miłośnicy hokeja znajdą wiele smaczków. – Uspokajamy jednak osoby, które dopiero uczą się zasad hokeja – przygotowaliśmy odpowiednie pomoce edukacyjne! – dodają.

Wernisaż wystawy „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023” odbędzie się w czwartek, 21 grudnia, o godzinie 18. Wystawa potrwa do poniedziałku, 25 grudnia.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali w Sanoku

Może Cię zainteresować:

88 lat hokeja w Sosnowcu. Jubileusz nie został jednak uczczony zwycięstwem

Autor: Robert Czykiel

30/11/2021

Patryk Wronka

Może Cię zainteresować:

Polska hokejowa reprezentacja powalczy w Sosnowcu o igrzyska. Prekwalifikacyjny turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym. „Łatwo nie będzie”

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/08/2023

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023