W Wojkowicach wybudowane zostaną mieszkania społeczne. To kolejna inwestycja SIM Zagłębie. Trwa nabór wniosków

51 mieszkań społecznych powstanie w Wojkowicach – w ramach współpracy samorządu ze spółką SIM Zagłębie. Do 15 marca trwa nabór wniosków na najem lokali. Budowa pięciokondygnacyjnego budynku powinna się wkrótce rozpocząć.


Inwestycja w Wojkowicach zlokalizowana jest przy ulicy Majora Henryka Sucharskiego. Jak informuje spółka SIM Zagłębie, która podobne inwestycje realizuje między innymi w Czeladzi czy Sosnowcu, od strony północno-zachodniej działka graniczy z zabudową wielorodzinną. Teren porośnięty jest zielenią niską oraz wysokimi drzewostanami, co nie koliduje z założeniami projektowymi.

Partycypacja, czynsz, kaucja

Zgodnie z projektem, wybudowany zostanie maksymalnie pięciokondygnacyjny budynek, w którym znajdzie się 51 lokali mieszkalnych o powierzchni od 35 do 87 mkw. Na terenie inwestycji stworzone zostaną miejsca parkingowe. Inwestycja kosztuje ponad 22,2 mln złotych. Zrealizuje ją firma z Żywca – „Modular”. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym kwartale, a zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2025 roku.

Jak informuje spółka SIM, wysokość partycypacji to 20 procent kosztów budowy lokalu mieszkalnego. Sposób obliczenia partycypacji? 1725,26 zł (stawka za 20 proc. z 1 mkw. powierzchni użytkowej mieszkania) pomnożone przez powierzchnię mieszkania. Ta kwota to szacowana wartość, która wynika z umowy zawartej z generalnym wykonawcą, może jednak ulec zmianie w toku prowadzonych prac. Wysokość czynszu to 20,31 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania, zaś maksymalna wysokość obowiązkowej kaucji zabezpieczającej umowę najmu to 22.000 zł. Wysokość kaucji będzie uzależniona od wybranego metrażu mieszkania.

Rozpoczął się nabór wniosków

Tymczasem w marcu rozpoczął się nabór wniosków o najem mieszkań, które powstaną przy ul. Sucharskiego. Nabór potrwa do 15 marca, do godziny 12.

– Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Wojkowice w zamkniętej kopercie, na której powinno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem oraz dopisek „Nabór na lokal mieszkalny w Wojkowicach w ramach SIM Zagłębie” lub przesłać w formie elektronicznej za pomocą platformy gov.pl – informuje SIM Zagłębie.
Tak ma wyglądać wyremontowany budynek dawnego internetu w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

W Czeladzi, w budynku dawnej szkoły górniczej, powstają mieszkania społeczne. Trwa dodatkowy nabór dla przyszłych najemców

Autor: Redakcja

20/02/2024

Inwestycja przy ul 21 Listopada 23 w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa dawnego internatu przy ul. 21 Listopada w Czeladzi. Powstaną tu 74 mieszkania społeczne. Zdjęcia z budowy

Autor: Redakcja

22/01/2024

W Dąbrowie Górniczej trwa budowa osiedla z czynszowymi mieszkaniami

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: trwa budowa osiedla w formule TBS, są jeszcze wolne mieszkania. „Dwa z trzech budynków wyszły już z ziemi”

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/12/2023