W Czeladzi, w budynku dawnej szkoły górniczej, powstają mieszkania społeczne. Trwa dodatkowy nabór dla przyszłych najemców

Przy ulicy 21 Listopada 23 w Czeladzi trwa przebudowa budynku dawnej szkoły górniczej i internatu, w którym powstaną 74 mieszkania społeczne. Trwa nabór uzupełniający dla potencjalnych najemców.

Mat. SIM Zagłębie
Tak ma wyglądać wyremontowany budynek dawnego internetu w Czeladzi

Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje ok. 24 mln złotych. Odpowiada za nią spółka SIM Zagłębie, z którą miasto podpisało umowę jeszcze w 2022 roku, zaś prace prowadzi firma Milimex. W remontowanym budynku powstaną 74 mieszkania społeczne o powierzchni od 26 do 79 mkw., wybudowane zostaną ponadto garaże i miejsca parkingowe – w sumie 138.

Nabór wniosków o najem ruszył już w listopadzie zeszłego roku, ale pod koniec stycznia rozpoczął się nabór uzupełniający, który potrwa do poniedziałku, 26 lutego. Jak informuje SIM Zagłębie, wnioski składać można w siedzibie spółki w Sosnowcu – przy ul. Wojska Polskiego 8 (drugie piętro, lokal 2.20) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 16 (w poniedziałki i środy do godziny 18).

– W zamkniętej kopercie, na której powinno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem oraz dopisek „Nabór uzupełniający na lokal mieszkalny w Czeladzi w ramach SIM Zagłębie” – informuje spółka.

Pozostały jeszcze wolne lokale, a ich wykaz, podobnie jak wykaz wszystkich mieszkań znajduje się tutaj. Na stronie internetowej spółki jest też do pobrania wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego.

Jak informuje SIM Zagłębie, wysokość partycypacji to 20 proc. kosztów budowy lokalu mieszkalnego. Sposób obliczenia partycypacji: 1723,09 zł (stawka za 20 proc. z 1 mkw. powierzchni użytkowej mieszkania, jak jednak zastrzega spółka, to szacowana wartość, która wynika z umowy zawartej z generalnym wykonawcą i może ulec zmianie w toku prowadzonych prac) pomnożona przez powierzchnię mieszkania. Wysokość czynszu? 22,38 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania.

Inwestycja przy ul 21 Listopada 23 w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa dawnego internatu przy ul. 21 Listopada w Czeladzi. Powstaną tu 74 mieszkania społeczne. Zdjęcia z budowy

Autor: Redakcja

22/01/2024

Inwestycja SIM Zagłębie w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Mieszkania społeczne w Czeladzi: spółka SIM Zagłębie podpisała umowę z wykonawcą. „To efekt kilkumiesięcznej pracy i realna przepustka do rozpoczęcia działań w terenie”

Autor: Redakcja

12/10/2023

Inwestycja przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się budowa 74 mieszkań społecznych w budynku dawnej szkoły górniczej w Czeladzi. Ruszył też nabór wniosków na ich najem

Autor: Redakcja

06/11/2023