Rozpoczęła się budowa 74 mieszkań społecznych w budynku dawnej szkoły górniczej w Czeladzi. Ruszył też nabór wniosków na ich najem

Rozpoczęły się prace w budynku byłej szkoły górniczej przy ulicy 21 Listopada 23 w Czeladzi, w którym powstaną 74 mieszkania społeczne. Ruszył już także nabór wniosków na najem tych mieszkań.

Mat. SIM Zagłębie
Inwestycja przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi

Inwestycja przy ulicy 21 Listopada 23 w Czeladzi, czyli przebudowa budynku dawnej szkoły górniczej i internatu, kosztować będzie ok. 24 mln złotych. Wkład miasta to kilkanaście milionów złotych – pieniądze udało się zdobyć między innymi dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowę z SIM Zagłębie na remont i przekształcenie obiektu w budynek mieszkalny miasto podpisało w 2022 roku, zaś sam budynek, wraz z przyległą działką, decyzją Rady Miasta, został wniesiony aportem do spółki. Na działce ma powstać około 100 miejsc parkingowych i 30 garaży.

W budynku powstaną 74 mieszkania społeczne. Rada Miasta kilka tygodni temu przyjęła – w formie uchwały – regulamin określający zasady przyznawania lokali. Oprócz zapisów ustawowych, w tym kryteriów dochodowych, są też w nim też dodatkowe kryteria przyznawania punktów określających pierwszeństwo przydziału. A punkty decydować będą o kolejności przydziału mieszkań budowanych przez SIM z wkładem partycypacyjnym w wysokości 20 proc. kosztów budowy danego mieszkania.

Dodatkowe punkty można otrzymać między innymi za znalezienie się na liście oczekujących i uprawnionych do najmu mieszkania komunalnego, za dziecko, osoby starsze w rodzinie czy dla rodzin z co najmniej jedną osobą zameldowaną w Czeladzi. Więcej o tych zasadach można przeczytać tutaj.

Tymczasem w poniedziałek, 6 listopada, rozpoczął się nabór wniosków na najem mieszkań społecznych w budynku przy ulicy 21 Listopada 23. Odpowiednie formularze znajdują się w Urzędzie Miasta, a także na stronie internetowej magistratu. – Składać je będzie można tylko w formie papierowej w Referacie Lokalowym UM do 27 listopada tego roku – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Budowa osiedla komunalnego w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Czeladź: przy ulicy Hallera powstaje osiedle komunalne. „Prawie gotowe są już fundamenty pod pierwsze dwa budynki”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Rzeźba strusi w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Strusie w Czeladzi znów są jak nowe. Unikatowa w skali regionu i kraju rzeźba została poddana konserwacji. Jest też podświetlona

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/10/2023