Czeladź: przy ulicy Hallera powstaje osiedle komunalne. „Prawie gotowe są już fundamenty pod pierwsze dwa budynki”

W Czeladzi budują mieszkania komunalne. Przy ulicy Hallera powstaje pierwsza część osiedla, a prace postępują bardzo szybko. – Rzadko się zdarza, byśmy chwalili wykonawcę za tempo realizacji inwestycji, ale tym razem jest za co – zaznacza Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Przypomnijmy, że przy ulicy Hallera w Czeladzi rozpoczęła się budowa 134 mieszkań komunalnych. Jest to pierwszy etap największej od kilkudziesięciu lat mieszkaniowej inwestycji w tym mieście. Plany budowy osiedla komunalnego były w Czeladzi od lat, ale ich realizacja stała się możliwa dopiero po uzyskaniu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przypomnijmy: miasto złożyło dwa wnioski – o wsparcie w wysokości 70 mln złotych na budowę 153 mieszkań i o 67,5 mln zł na budowę kolejnych 134.

Na budowę 134 mieszkań przy ulicy Hallera na początku tego roku miasto otrzymało ponad 67,5 mln zł bezzwrotnej dotacji. Podpisano umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud – spółka, która jest inwestorem i będzie także zarządzać budynkami, wcześniej kupiła działkę przy Hallera (za 4 mln zł). Dombud zainwestował w budowę osiedla ponad 16,5 mln zł, a pieniądze ma odzyskać z czasem z czynszów najemców.

Zgodnie z planami budowa pierwszej części osiedla przy ulicy Hallera ma zakończyć się w 2026 roku. Powstanie pięć czterokondygnacyjnych budynków z różnymi mieszkaniami o różnym metrażu, od kawalerem po M4. Co istotne, będą to lokalne wykończone „pod klucz”. W podziemiach znajdą się parkingi, podobnie jak w pobliżu osiedla. Kolejny etap zakłada budowę kolejnych pięciu budynków ze 153 mieszkaniami.

Tymczasem tempo prac przy ulicy Hallera jest bardzo duże. – Rzadko się zdarza, byśmy chwalili wykonawcę za tempo realizacji inwestycji, ale tym razem jest za co. Prace przebiegają sprawnie i prawie gotowe są już fundamenty pod pierwsze dwa budynki. Równocześnie trwają wykopy pod fundamenty kolejnych. I co ważne, wykonawca dba też o to, by w rejonie budowy był porządek na bieżąco sprzątając ulicę przy wjeździe na budowę. Oby tak dalej – zaznacza Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Nowe rondo na Staszica w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Przebudowa ulicy Staszica: połowa ronda jest już niemal gotowa. „Tą połówką pojedziemy na koniec przyszłego tygodnia”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Semi Opened House

Może Cię zainteresować:

Projektanci z Sosnowca wyróżnieni w prestiżowym konkursie: Silver A'Design Award dla Górnik Architects. „To dla nas ogromny zaszczyt”

Autor: Redakcja

03/07/2023

Projekt inwestycji przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Czeladź: powstaną 134 mieszkania komunalne. Na początek. Przy ulicy Hallera rozpoczyna się budowa nowego osiedla

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/06/2023