Dąbrowa Górnicza. Przebudowa ulicy Staszica: połowa ronda jest już niemal gotowa. „Tą połówką pojedziemy na koniec przyszłego tygodnia”

Od kilku miesięcy trwa przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej. Na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami S1 i DK94 powstaje rondo – prawie gotowa jest już połowa obiektu. – Tą połówką pojedziemy na koniec przyszłego tygodnia, gdy droga zyska nawierzchnię – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Przypomnijmy, że przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona rozpoczęła się w lutym. Chodzi o ponad dwukilometrowy odcinek, od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Hotelową. W ramach inwestycji odnawiana jest nie tylko nawierzchnia jezdni, ale powstaje także kanalizacja deszczowa, droga rowerowa i chodnik. Uzupełniane jest ponadto oświetlenie.

W maju inwestycja weszła w kolejny etap. Wykonawca – firma Drogopol – rozpoczął bowiem budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami S1 i DK94.

Połowa ronda jest już niemal gotowa, ale... – Tą połówką pojedziemy na koniec przyszłego tygodnia, gdy droga zyska nawierzchnię. Wtedy też Drogopol dokończy budowę drugiej połówki – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Na koniec prac na całej długości i szerokości przebudowanej jezdni zostanie ułożona ostatnia warstwa nawierzchni. Ten moment jest już całkiem blisko – dodaje.

Inwestycja kosztuje 9,6 mln złotych. Miasto pozyskało ponad 3,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie prac planowane jest na październik. Miasto stara się także o dofinansowanie przebudowy pozostałego odcinka ul. Staszica, od ul. Ziemby do Wojska Polskiego. Projekt zakłada powstanie ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego, a także kontynuowanie budowy drogi rowerowej.

Budowa drogi ekspresowej S1

Może Cię zainteresować:

Budowa S1 w Dąbrowie Górniczej: uwaga, będzie kolejna zmiana organizacji ruchu. Rozpoczyna się budowa ronda

Autor: Redakcja

06/07/2023

Nowe ronda w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe ronda zamiast skrzyżowań i sygnalizacji świetlnej. „To najlepszy sposób na usprawnienie i upłynnienie ruchu”

Autor: Redakcja

05/07/2023