Trwa przebudowa dawnego internatu przy ul. 21 Listopada w Czeladzi. Powstaną tu 74 mieszkania społeczne. Zdjęcia z budowy

Jesienią zeszłego roku przy ulicy 21 Listopada 23 w Czeladzi rozpoczęła się przebudowa budynku dawnej szkoły górniczej i internatu, w którym powstaną 74 mieszkania społeczne. Jak wygląda plac budowy? Zobaczcie zdjęcia.

Inwestycja przy ulicy 21 Listopada 23 w Czeladzi kosztować będzie ok. 24 mln złotych. Wkład miasta to kilkanaście milionów złotych – te pieniądze udało się zdobyć między innymi dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przypomnieć warto, że umowę z SIM Zagłębie na remont i przekształcenie obiektu w budynek mieszkalny miasto podpisało w 2022 roku, zaś sam budynek, wraz z przyległą działką, decyzją Rady Miasta, został wniesiony aportem do spółki. Na działce ma powstać około 100 miejsc parkingowych i 30 garaży.

W remontowanym budynku powstaną 74 mieszkania społeczne. Nabór wniosków o najem ruszył w listopadzie, zaś wcześniej powstał – przyjęty przez Radę Miasta – regulamin przyznawania lokali. Oprócz zapisów ustawowych, w tym kryteriów dochodowych, są też w nim też dodatkowe kryteria przyznawania punktów określających pierwszeństwo przydziału.

Prace przy ulicy 21 Listopada 23 w Czeladzi, pod nadzorem spółki SIM Zagłębie, prowadzi firma Milimex. – Obecnie trwają już m.in. prace nad instalacją wodno-kanalizacyjną oraz elektryką. W niektórych pomieszczeniach montowane są okna – informuje SIM Zagłębie. Jak wygląda plac budowy? Zobaczcie zdjęcia.

Inwestycja SIM Zagłębie w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Mieszkania społeczne w Czeladzi: spółka SIM Zagłębie podpisała umowę z wykonawcą. „To efekt kilkumiesięcznej pracy i realna przepustka do rozpoczęcia działań w terenie”

Autor: Redakcja

12/10/2023

Inwestycja przy ulicy 21 Listopada w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się budowa 74 mieszkań społecznych w budynku dawnej szkoły górniczej w Czeladzi. Ruszył też nabór wniosków na ich najem

Autor: Redakcja

06/11/2023