Mieszkania społeczne w Czeladzi: spółka SIM Zagłębie podpisała umowę z wykonawcą. „To efekt kilkumiesięcznej pracy i realna przepustka do rozpoczęcia działań w terenie”

Podpisaliśmy umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą robót budowlanych dla inwestycji przy ul. 21 Listopada 23. To efekt kilkumiesięcznej pracy i realna przepustka do rozpoczęcia działań w terenie – poinformował Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie, spółki, która w Czeladzi stworzy mieszkania społeczne w budynku dawnej szkoły górniczej.

Mat. SIM Zagłębie
Inwestycja SIM Zagłębie w Czeladzi

Przypomnijmy, że inwestycja na ulicy 21 Listopada kosztować będzie ok. 24 mln złotych. Wkład miasta to kilkanaście milionów złotych – te pieniądze udało się zdobyć między innymi dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowę z SIM Zagłębie na remont i przekształcenie byłej szkoły górniczej w budynek mieszkalny miasto podpisało jeszcze w zeszłym roku. Budynek, decyzją Rady Miasta, został wniesiony aportem do spółki razem z przyległą działką. Na tej działce ma powstać także około 100 miejsc parkingowych i 30 garaży, z których będą mogli korzystać przyszli lokatorzy. Co najważniejsze – powstaną tu 74 mieszkania społeczne.

Miasto stworzyło już regulamin określający zasady przyznawania mieszkań społecznych, który – w formie uchwały – przyjęła Rada Miasta. W regulaminie, oprócz zapisów ustawowych w tym ustawowych kryteriów dochodowych, są też dodatkowe kryteria przyznawania punktów określających pierwszeństwo przydziału. Punkty decydować będą o kolejności przydziału mieszkań budowanych przez SIM z wkładem partycypacyjnym w wysokości 20 proc. kosztów budowy danego mieszkania. Dodatkowe punkty można otrzymać między innymi za znalezienie się na liście oczekujących i uprawnionych do najmu mieszkania komunalnego, za dziecko, osoby starsze w rodzinie czy dla rodzin z co najmniej jedną osobą zameldowaną w Czeladzi. Szczegóły tutaj.

W tym tygodniu, w Kopalni Kultury, odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem osób zainteresowanych mieszkaniami, które powstaną przy ulicy 21 Listopada 23. – Cieszy nas tak liczne zainteresowanie (przybyło prawie 200 osób!). Dziękujemy! Mamy nadzieję, że udało się nam odpowiedzieć na wszystkie pytania – podsumował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. Już podczas spotkania Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie, poinformował, że podpisana została umowa z wykonawcą robót. – Mamy nadzieję, że przy współpracy z Milimex SA uda nam się stworzyć wspaniałe miejsce do życia dla 74 rodzin. Szczerze w to wierzymy i już nie możemy się doczekać efektów końcowych – zaznaczył.

Wizualizacje inwestycji SIM Zagłębie w Chrzanowie Czeladzi oraz w Ogrodzieńcu

Może Cię zainteresować:

Kto będzie mógł ubiegać się o mieszkanie społeczne w Czeladzi? „Regulamin pozwoli w sprawiedliwy sposób wyłonić kandydatów do zasiedlenia 74 mieszkań”

Autor: Redakcja

30/08/2023

Budowa osiedla komunalnego w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Czeladź: przy ulicy Hallera powstaje osiedle komunalne. „Prawie gotowe są już fundamenty pod pierwsze dwa budynki”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Rzeźba strusi w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Strusie w Czeladzi znów są jak nowe. Unikatowa w skali regionu i kraju rzeźba została poddana konserwacji. Jest też podświetlona

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/10/2023