Dąbrowa Górnicza: trwa budowa osiedla w formule TBS, są jeszcze wolne mieszkania. „Dwa z trzech budynków wyszły już z ziemi”

W Dąbrowie Górniczej trwa budowa małego osiedla w formule TBS. W trzech blokach powstanie w sumie 168 mieszkań czynszowych. Inwestycja kosztuje ponad 52 mln złotych.

Bloki buduje firma Remar Budownictwo. Miasto otrzymało dofinansowanie na tę inwestycję z rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego – 20,7 mln złotych. Niewielkie osiedle – trzy 7-piętrowe bloki – powstaje w rejonie alei Zagłębia Dąbrowskiego oraz ulic Kwiatkowskiego i Krasickiego. Bloki powstaną w formule towarzystwa budownictwa społecznego, zaś wkład partycypacyjny to 1300 zł za mkw. Przewidywana wysokość czynszu – 16 zł za mkw. Najemcy będą mieli możliwość skorzystania z dopłat do czynszu.

Warto przypomnieć, że w każdym z trzech bloków będzie 56 mieszkań. W planach są 31-metrowe kawalerki, ale również i 90-metrowe mieszkania dla dużych rodzin. Mieszkania będą miały od 1 do 4 pokoi, z aneksami kuchennymi. Co istotne, powstaną w standardzie „pod klucz” i zostaną wyposażone w kuchenkę elektryczną, zlewozmywak oraz tzw. biały montaż w łazience. Od parteru do piątego piętra w blokach będzie po 8 mieszkań, na szóstym piętrze znajdzie się 5 lokali, zaś na siódmym – tylko 3. Najemcy do dyspozycji będą mieć także piwnice.

Jak już informowaliśmy, elewacja budynków będzie biała z odcieniami szarości. Nie zabraknie drewnianych akcentów, a przy blokach także zieleni, ławek czy stojaków na rowery. W planach jest plac zabaw, a także parkingi na 210 samochodów.

Budowa osiedla rozpoczęła się w lipcu, a teraz widać już postępy na placu budowy. – 2 z 3 budynków dąbrowskiego TBS „wyszły” już z ziemi – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Mieszkania gotowe do zamieszkania będą w 2026 roku – zaznacza. Jak dodaje, wciąż wolnych jest jeszcze kilkanaście lokali jedno- i dwupokojowych o powierzchniach od ok. 32 do 47 metrów kwadratowych.

– By móc się o nie ubiegać najważniejszym kryterium są dochody. W przypadku gospodarstwa jednoosobowego nie mogą być niższe niż 3176,88 zł i nie większy niż 5 049,77 zł. Dla gospodarstwa dwuosobowego kwoty te wynoszą odpowiednio na osobę 2 382,66 i 7 069,67 zł – wyjaśnia prezydent miasta.

Dodajmy, że o procedurze naboru pisaliśmy tutaj, zaś szczegółowych informacji udziela Wydział Polityki Społecznej, Mieszkaniowej i Zdrowia.

Rozpoczęła się budowa osiedla TBS w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: rozpoczęła się budowa nowego osiedla, powstanie 168 mieszkań czynszowych. Inwestycja kosztuje ponad 52 mln złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/07/2023

W Dąbrowie Górniczej ruszy budownictwo TBS

Może Cię zainteresować:

TBS w Dąbrowie Górniczej: powstaną 3 bloki i 168 mieszkań. Jest dotacja Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego

Autor: Redakcja

03/03/2023

W Dąbrowie Górniczej powstanie osiedle w formule TBS

Może Cię zainteresować:

Mieszkania czynszowe w Dąbrowie Górniczej: jeszcze w czerwcu rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o najem. Budowa osiedla rusza „na dniach”

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/06/2023