Dąbrowa Górnicza: rozpoczęła się budowa nowego osiedla, powstanie 168 mieszkań czynszowych. Inwestycja kosztuje ponad 52 mln złotych

W Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się budowa pierwszego osiedla w formule TBS. Za kilka tygodni przy ul. Kwiatkowskiego i Krasickiego pojawią się duże dźwigi – żurawie. Zakończył się też nabór uzupełniający dla potencjalnych najemców.

Przypomnijmy, że w rejonie al. Zagłębia Dąbrowskiego, ul. Kwiatkowskiego i Krasickiego firma Remar Budownictwo rozpoczęła budowę trzech siedmiopiętrowych bloków z czynszowymi mieszkaniami. Mieszkań będzie w 168. Budowa osiedla kosztuje 52 380 000 złotych. Miasto dostało dofinansowanie – w 20,7 mln zł – do inwestycji z rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego. Bloki powstaną w formule towarzystwa budownictwa społecznego, zaś wkład partycypacyjny najemców wyniesie 1300 zł za mkw. Wiadomo, że przewidywana wysokość czynszu to 16 zł za mkw., zaś najemcy będą mieli możliwość skorzystania z dopłat do czynszu.

W każdym z trzech bloków będzie 56 mieszkań; od 31-metrowych kawalerek po 90-metrowe mieszkania dla dużych rodzin. Mieszkania będą miały aneksy kuchenne i powstaną w standardzie „pod klucz”. Najemcy do dyspozycji będą mieć piwnice, a elewacja budynków będzie biała z odcieniami szarości. Nie zabraknie drewnianych akcentów, a przy blokach znajdzie się zieleń, pojawią się ponadto ławki i stojaki na rowery. W planach jest plac zabaw, a także parkingi – na 210 samochodów.

Wykonawca oficjalnie przejął plac budowy 12 czerwca, kiedy to symbolicznie wbita została pierwsza łopata. Niedawno rozpoczęły się prace. Jak informuje dąbrowski magistrat, powstają wykopy pod pierwszy budynek, a za kilka tygodni mają pojawić się żurawie budowlane. Budowa ma potrwać 34 miesiące.

– Jesteśmy już też po naborze uzupełniającym. Przypomnę, że w pierwszym naborze otrzymaliśmy 244 wnioski o najem mieszkań, z których pozytywnie zweryfikowaliśmy 135. W naborze uzupełniającym otrzymaliśmy 62 wnioski, kończymy weryfikację – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.
W Dąbrowie Górniczej powstanie osiedle w formule TBS

Może Cię zainteresować:

Mieszkania czynszowe w Dąbrowie Górniczej: jeszcze w czerwcu rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o najem. Budowa osiedla rusza „na dniach”

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/06/2023

Nowe osiedle powstanie w formule TBS

Może Cię zainteresować:

Czynszowe osiedle w Dąbrowie Górniczej: 168 mieszkań i 244 wnioski o najem. Czas na ich weryfikację. Budowa bloków rozpocznie się w połowie roku

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/05/2023