W Sosnowcu przy ulicy Naftowej budują nowe osiedle. Będzie tam niemal 300 nowych mieszkań. Dla kogo?

W Sosnowcu trwa budowa kolejnego osiedla. Przy ulicy Naftowej powstanie blisko 300 mieszkań. Są one przeznaczone dla mieszkańców, którzy nie kwalifikują się do otrzymania lokalów komunalnych.

Prace przy ulicy Naftowej zbliżają się ku końcowi. Widoczne są już zaawansowane efekty inwestycji. Według początkowych planów osiedle zostanie oddane do użytku w tym roku. Oznacza to, że mieście będzie prawie 300 nowych mieszkań. Znajdują się one w dwunastu segmentach o sześciu piętrach. Lokale mają różną wielkość: od ponad 30 do prawie 70 metrów kwadratowych.

Co więcej, przy budynkach powstały parkingi. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze 133 miejsc w podziemnych garażach, 40 w garażach wolnostojących oraz ze 174 miejsc parkingowych. Z myślą o dzieciach w pobliżu pojawi się plac zabaw. W projekcie uwzględniono także zieleń. Koszt budowy osiedla to 100 milionów złotych.

Lokale są przeznaczone dla osób i rodzin średniozamożnych. Oferta będzie skierowana do mieszkańców, którzy nie kwalifikują się do otrzymania mieszkania komunalnego, ale też nie mogą sobie pozwolić na kredyt.

– Kryteria, zasady oraz stawki czynszu, na jakich będzie się można ubiegać o mieszkania, podamy w ciągu kilku miesięcy – zapowiada prezydent Arkadiusz Chęciński.
W Sosnowcu powstaną metropolitalne velostrady

Może Cię zainteresować:

Rowerowe autostrady mają powstać w Sosnowcu. Pół miliona złotych dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Autor: Redakcja

22/02/2023

Oferta nocnego transportu w Sosnowcu została ulepszona

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: zmiany w transporcie nocnym na życzenie. Teraz aplikacja umożliwia łatwiejsze zamawianie kursów

Autor: Urszula Gołkowska

24/02/2023

Remont lokalu dla rodziny zastępczej

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki MZZL remontuje mieszkanie dla rodziny zastępczej z trójką dzieci. „To brak mieszkania staje często na przeszkodzie rodzinom, które chcą pełnić pieczę zastępczą”

Autor: Urszula Gołkowska

24/02/2023