Sosnowiecki MZZL remontuje mieszkanie dla rodziny zastępczej z trójką dzieci. „To brak mieszkania staje często na przeszkodzie rodzinom, które chcą pełnić pieczę zastępczą”

Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu odnawia lokal przy ulicy Warszawskiej, gdzie zamieszka trójka dzieci razem z rodzicami zastępczymi. To nie pierwsza tego typu inicjatywa w mieście.

Przy ulicy Warszawskiej trwa remont jednego z lokali. Za kilka miesięcy wprowadzi się tam rodzina zastępcza. Rodzice objęli opieką trójkę dzieci. Jak podaje Miejski Zakład Zasobów Lokalowych, przyszli mieszkańcy przeprowadzą się do nowego lokum w połowie 2023 roku.

– To właśnie brak mieszkania staje często na przeszkodzie rodzinom, które chcą pełnić pieczę zastępczą – stwierdza prezydent Arkadiusz Chęciński. – Nie jest łatwo znaleźć rodzinę zastępczą dla potrzebującego dziecka. Ludzie często nie rozumieją, z czym wiąże się bycie rodziną zastępczą. Boją się, że nie podołają odpowiedzialności lub zwyczajnie nie wiedzą, czy się nadają – dodaje.

Wspomniane zadanie nie jest pierwszą tego typu inicjatywą. W 2022 roku MZZL wyremontował trzy mieszkania przeznaczone dla podopiecznych z domu dziecka. Znajdują się przy ul. Warszawskiej, Dęblińskiej i Małachowskiego.

„Otwórz serce – daj dom”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu przygotował kampanię dotyczącą rodzin zastępczych. Akcja „Otwórz serce daj dom” ma zachęcić do rozważenia takiej decyzji, ale także odpowiedzieć na wiele pytań z nią związanych.

– Jeśli pragniesz zostać rodziną zastępczą, chcesz podarować dzieciom w potrzebie ciepły i bezpieczny dom, w którym nie ma przemocy ani alkoholu, a każdy dzień zaczyna się od uśmiechu, zachęcamy do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sosnowcu! – zapraszają twórcy kampanii.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej akcji oraz profilu facebookowym.

Ogródki działkowe w Sosnowcu mają szansę na dofinansowanie

Może Cię zainteresować:

Ogródki działkowe w Sosnowcu zostaną dofinansowane. Urząd wesprze działkowiczów

Autor: Redakcja

03/03/2023

Oferta nocnego transportu w Sosnowcu została ulepszona

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: zmiany w transporcie nocnym na życzenie. Teraz aplikacja umożliwia łatwiejsze zamawianie kursów

Autor: Urszula Gołkowska

24/02/2023

Ogródki działkowe w Sosnowcu mają szansę na dofinansowanie

Może Cię zainteresować:

Ogródki działkowe w Sosnowcu zostaną dofinansowane. Urząd wesprze działkowiczów

Autor: Redakcja

03/03/2023