Ogródki działkowe w Sosnowcu zostaną dofinansowane. Urząd wesprze działkowiczów

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwalono ustawę, dzięki której właściciele ogródków działkowych będą mogli starać się o dotacje przeznaczane na ich renowację. Obecnie trwa przygotowywanie wniosków przez urząd, jednakże wiadomo, że konkurs zostanie ogłoszony w czerwcu 2023 roku.

Fot. Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Ogródki działkowe w Sosnowcu mają szansę na dofinansowanie

O dotację ze środków miejskich będą mogły ubiegać się ogrody działkowe położone na terenie miasta Sosnowca, które nie działają w celu osiągnięcia zysku.

Trwa przygotowywanie projektu wniosku

Obecnie Urząd Miejski w Sosnowcu jest w trakcie przygotowywania projektu wniosku i sprawozdania. Ogłoszenie konkursu planowane jest w okolicach czerwca. Natomiast mieszkańcy będą mieć możliwość realizacji zadań już od lipca.

Zgodnie z ustawą o ogrodach działkowych dotacje będą mogły być przyznane na infrastrukturę ogrodową, czyli budynki, budowle, ogrodzenia, aleje, drogi ogrodowe, place zabaw, świetlice, hydrofornie, sieci wodociągowe i energetyczne oraz inne budowle znajdujące się na terenie ogrodu działkowego przeznaczone do wspólnego korzystania przez działkowców.

Nowy radiowóz dla sosnowieckiej policji

Może Cię zainteresować:

Nowy, specjalistyczny radiowóz dla sosnowieckiej policji. Pojazd za 250 tysięcy złotych będzie działał w kilku miastach

Autor: Redakcja

10/02/2023

Stadion Arcelor Mittal Park w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Tydzień pełen sportowych emocji w ArcelorMittal Park. Na boisko wybiegną piłkarze Zagłębia, a w Arenie Sosnowiec będzie sporo koszykówki

Autor: Redakcja

22/02/2023

W Sosnowcu powstaną metropolitalne velostrady

Może Cię zainteresować:

Rowerowe autostrady mają powstać w Sosnowcu. Pół miliona złotych dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Autor: Redakcja

22/02/2023