Nowy, specjalistyczny radiowóz dla sosnowieckiej policji. Pojazd za 250 tysięcy złotych będzie działał w kilku miastach

Sosnowieccy policjanci dostali nowy samochód. To specjalistyczny radiowóz, który będzie wykorzystywany do specjalistycznych zadań – do kontroli czasu pracy kierowców ciężarówek i pojazdów transportu zbiorowego.

Zakup pojazdu to inicjatywa komendanta sosnowieckiej policji insp. Tadeusza Kłosowicza. W efekcie doszło do porozumienia, które zawarły samorządy Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Mysłowic i Tychów. Do inicjatywy dołączył również Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. – Na mocy tego porozumienia pozyskano specjalistyczny radiowóz, zbudowany z wykorzystaniem furgonu Ford Transit. Służyć on będzie mieszkańcom miast-partnerów, których władze przystąpiły do projektu. Dzięki wyposażeniu, jakie będzie posiadał, czynności wykonywane na drodze będą przeprowadzane o wiele szybciej, a tym samym będą dużo bardziej efektywne – informuje sosnowiecka komenda.

Radiowóz będzie działał na drogach miast, które podpisały porozumienie. Koszt zakupu pojazd oraz jego wyposażenie w specjalistyczny sprzęt to ponad 250 tysięcy złotych. Jednym z miast, które w największym stopniu sfinansowały zakup pojazdu jest Sosnowiec, który przekazał na ten cel niemal 82 tys. złotych. W piątek, 10 lutego, pojazd został przekazany sosnowieckim policjantom. Sosnowiecka policja dostała również nowy radiowóz dla wydziału kryminalnego, którego zakup został sfinansowany ze środków miasta i policji. Pokazano ponadto nowy pojazdy zespołu kynologicznego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który jest przeznaczony do transportu psów służbowych. Zakup został sfinansowany ze środków policji.

Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę, za 25 milionów złotych. To druga najdroższa inwestycja tego typu w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/01/2023