Sosnowiec: zmiany w transporcie nocnym na życzenie. Teraz aplikacja umożliwia łatwiejsze zamawianie kursów

Nocne podróże pojazdami komunikacji miejskiej będą jeszcze prostsze. W lutym wprowadzone zostały zmiany, które pomogą pasażerom sprawniej przemieszczać się w późnych godzinach.

Mat. Blees
Oferta nocnego transportu w Sosnowcu została ulepszona

W grudniu 2022 roku Urząd Miasta postanowił poszerzyć ofertę transportu na życzenie i rozszerzyć ją o zmodyfikowaną trasę tramwaju i autobusu zastępczego na linii nr 26 między Milowicami a Mysłowicami. Rozwiązanie to sprawdziło się i już dwa miesiące później samorząd zadecydował o wprowadzeniu kolejnych udogodnień.

– Do tej pory pasażer, który miał potrzebę przemieszczenia się w nocy z Niwki do Kazimierza Górniczego, musiał najpierw w aplikacji zamówić kurs według trasy linii nr 26, np. z przystanku Niwka Fabryka do Ronda Ludwik, a potem powtórnie skorzystać z aplikacji i zamówić kurs na trasie 27 z Ronda Ludwik, np. pod dawną kopalnię Kazimierz-Juliusz. Teraz taką podróż będzie można odbyć na podstawie jednego zgłoszenia, od razu zamawiając podróż między przystankami Niwka Fabryka i Kazimierz Górniczy Kopalnia – tłumaczą urzędnicy.

Lista obsługiwanych przystanków: Milowice Hala Sportowa, Milowice Zakłady Mięsne, Milowice Podjazdowa, Milowice Centrum Logistyczne, Egzotarium, Osiedle Piastów, Piłsudskiego/Sobieskiego, Dworzec PKP, Aleja Zwycięstwa, Estakada, Urząd Miasta, Małachowskiego, Wspólna, Sienkiewicza, Ostrogórska, Rondo Ludwik, Dębowa Góra Wiadukt, Dębowa Góra Ogródki Działkowe, Dębowa Góra Kolonia Ludmiła, Niwka Kolonia Staszic, Niwka Pawiak, Niwka Fabryka, Niwka Kościół, Modrzejów Rynek, Mysłowice Poczta, Mysłowice Urząd Miasta, Niwka Cmentarz Komunalny, Dańdówka Osiedle, Dańdówka Osiedle Kalinowa, Dańdówka Osiedle Kalinowa Kościół, Osiedle Wanda, Dębowa Góra Zakopiańska, Dańdówka Cmentarz, Dańdówka Skrzyżowanie, Dańdówka Klonowa, Klimontów Makuszyńskiego, Klimontów Kolonia Pstrowskiego, Klimontów Policja, Klimontów Basen, Klimontów Ogródki Działkowe, Klimontów Hospicjum, Porąbka Dworzec PKP, Porąbka Kopalnia, Porąbka Łukasiewicza, Porąbka Pekińska, Porąbka Wiejska, Kazimierz Górniczy Pętla, Kazimierz Górniczy Kopalnia, Kazimierz Górniczy Osiedle Wagowa.

Jak działa transport nocny w Sosnowcu?

Od 2021 roku tramwaj linii 27 został zastąpiony przez minibus kursujący na życzenie samych podróżujących. Z biegiem czasu takie rozwiązanie zaczęto poszerzać także o inne połączenia nocne. Jak z niego skorzystać?

Kurs można zamówić za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na Google Play lub App Store. Specjalny QR-kod, który przekierowuje do niej, można również znaleźć na plakatach, które znajdują się na każdym przystanku na trasie komunikacji nocnej. Usługa jest odpłatna. Koszt jednego kursu to 3 złote. Taka forma komunikacji nocnej funkcjonuje w godzinach od 23:00 do 5:00 – przypomina Piotr Kłys, prezes zarządu Sosnowieckiej Sieci Szerokopasmowej.

Po zamówieniu busa pasażer otrzyma wiadomość, za ile minut pojazd pojawi się na wybranym przystanku. Wszystkie potrzebne informacje oraz mapę przystanków znajdziemy na stronie internetowej sosnowiec.blees.co.

Stadion Arcelor Mittal Park w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Tydzień pełen sportowych emocji w ArcelorMittal Park. Na boisko wybiegną piłkarze Zagłębia, a w Arenie Sosnowiec będzie sporo koszykówki

Autor: Redakcja

22/02/2023

W Sosnowcu powstaną metropolitalne velostrady

Może Cię zainteresować:

Rowerowe autostrady mają powstać w Sosnowcu. Pół miliona złotych dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Autor: Redakcja

22/02/2023

"Kazimierz OdNowa"

Może Cię zainteresować:

Program „Kazimierz OdNowa” w Sosnowcu, czyli centrum aktywizacji, przedszkole, żłobek. Czas na rekultywację terenu po byłej kopalni?

Autor: Martyna Urban

22/02/2023