W Sosnowcu powstanie nowy żłobek. Modernizacja skrzydła budynku ZSO nr 3 kosztować będzie niemal 2 mln złotych

W styczniu znów ruszą prace związane z adaptacją części budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Piłsudskiego. Powstanie tam nowy oddział miejskiego żłobka.

Wiadomo, że modernizacja skrzydła budynku ZSO nr 3 będzie kosztowała 1,9 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w wakacje, a oddział żłobka – przeznaczony dla 25 dzieci – zostanie uruchomiony we wrześniu 2023 roku.

W magistracie przyznają, że inwestycja będzie większa niż początkowo planowano. Przed wykonawcą, którym jest katowicka firma Prim Bud miasto postawiło szerszy zakres prac niż to planowano na początku. Wyremontowane zostanie bowiem całe patio szkoły. To około 1200 metrów kwadratowych powierzchni.

Żeby to dobrze zobrazować: to tak duża przestrzeń, że można by wybudować na niej dom i mieć jeszcze spory ogródek. Pierwotnie remontem miała być objęta tylko część patio. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na całość, która będzie podzielona na przestrzeń dla uczniów szkoły i dla maluchów, tak by najmłodsi czuli się w pełni bezpiecznie – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Stadion MOSiR przy alei Mireckiego

Może Cię zainteresować:

Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Obiekt ma już niemal 90 lat

Autor: Redakcja

23/12/2022

ŻeromPark

Może Cię zainteresować:

Pierwsze tygodnie Sosnowieckiej Karty Miejskiej. Głównie wirtualnej. Ze zniżek korzysta już w mieście kilka tysięcy osób

Autor: Martyna Urban

28/12/2022

Mega Paka dla Dzieciaka Sonowiec

Może Cię zainteresować:

„Mega Paka dla Dzieciaka”, czyli akcja Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Dom dziecka został obdarowany prezentami

Autor: Martyna Urban

27/12/2022