Pierwsze tygodnie Sosnowieckiej Karty Miejskiej. Głównie wirtualnej. Ze zniżek korzysta już w mieście kilka tysięcy osób

Sosnowiecka Karta Miejska została wprowadzona do użytku 1 grudnia 2022. Urząd Miejski podsumował pierwsze trzy tygodnie jej funkcjonowania. Wiadomo, że z karty do tej pory skorzystało kilka tysięcy osób. Do programu dołączają kolejne firmy prywatne, dzięki czemu wzbogacają ofertę SKM.

Fot. MOSiR Sosnowiec
ŻeromPark

W czwartek, 1 grudnia, zaczęła działać Sosnowiecka Karta Miejska. Projekt skierowany jest do osób zameldowanych na stałe w Sosnowcu lub rozliczających w nim podatek dochodowy. Przez okres trzech tygodni kartę otrzymało kilka tysięcy osób.

W pierwszym miesiącu funkcjonowania mamy już 6300 użytkowników karty. Spośród nich 2090 użytkowników złożyło wnioski o wydanie karty fizycznej. Reszta sosnowiczanek i sosnowiczan korzysta z karty wirtualnej – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Do programu przyłączają się nowe firmy prywatne, które oferują korzystającym z karty zniżki na ich usługi. Rabaty cenowe na wybrane oferty wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych. – Mamy bardzo dużo firm prywatnych i to nas bardzo cieszy. Oczywiście zachęcamy wszystkich zarówno do korzystania z karty, jak i do wejścia do systemu kolejnych przedsiębiorców – dodaje Rafał Łysy.

Popularny ŻeromPark

Dzięki założeniu karty miejskiej sosnowiczanie korzystają z wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych w atrakcyjnych cenach. Często wybieranym obiektem jest ŻeromPark. Na jednym bilecie mieszkańcy z SKM oszczędzają 8 złotych, a podczas korzystania z sauny sosnowiczanie zapłacą mniej – w tygodniu o 15 zł, a w weekendy o 16 zł. Zniżkami objęte zostały również: basen w Klimontowie oraz korty tenisowe na terenie miasta.

Na korzystaniu z SKM skorzystają również miłośnicy zimowych sportów. Zniżkami objęto usługi oferowane przez Stok Narciarski Środula. Godzina jazdy na małym i dużym wyciągu bez karty miejskiej to koszt 25 i 15 zł. Z kartą narciarze zapłacą odpowiednio 15 i 8 zł. Ofertą rabatów objęte zostaną również zajęcia z tańca sportowego w Klubie Kiepury oraz bilety do Teatru Zagłębia.

Dwie wersje SKM

Od 10 października, kiedy ruszyła rejestracja do 7 listopada 2022 roku SKM założyło blisko 5,5 tysiąca osób, a 2,5 tysiąca otrzymało kartę. Urzędnicy przypominają, że sama rejestracja karty nie oznacza, że jest ona aktywna. Po rejestracji, konieczne jest złożenie wniosku o kartę. Po kliknięciu w odpowiedni przycisk w aplikacji, system przenosi użytkownika na stronę internetową.

Aby otrzymać kartę, trzeba podać swoje dane oraz załączyć zdjęcie, np. selfie zrobione telefonem. Takie procedury są konieczne, by pracownicy placówek mogli zweryfikować dane osoby korzystającej ze zniżek.

Mega Paka dla Dzieciaka Sonowiec

Może Cię zainteresować:

„Mega Paka dla Dzieciaka”, czyli akcja Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Dom dziecka został obdarowany prezentami

Autor: Martyna Urban

27/12/2022

Lodowisko 11 Listopada

Może Cię zainteresować:

Tańsze wejściówki na lodowisko przy ulicy 11 Listopada. Ze zniżek można skorzystać dzięki Sosnowieckiej Karcie Mieszkańca

Autor: Martyna Urban

27/12/2022