„Mega Paka dla Dzieciaka”, czyli akcja Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Dom dziecka został obdarowany prezentami

Zagłębiowski Park Sportowy po raz drugi zorganizował charytatywną akcję pod nazwą „Mega Paka dla Dzieciaka”. Dzięki inicjatywie prezenty od zawodników sosnowieckich drużyn sportowych i mieszkańców miasta trafiły pod choinkę sosnowieckiego Domu Dziecka. Dzięki temu podopieczni placówki otrzymały na święta wymarzone podarunki.

Mat. prasowe
Mega Paka dla Dzieciaka Sonowiec

W zeszłym tygodniu na terenie parku sportowego odbył się finał akcji „Mega Paka dla Dzieciaka”. Przedstawiciele Zagłębiowskiego Parku Sportowego, Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych Zagłębie Sosnowiec oraz sosnowieckich drużyn sportowych przekazali prezenty na ręce mieszkańców i pracowników sosnowieckiego Domu Dziecka. Łącznie udało zebrać się kilkaset prezentów.

– Przekonaliśmy się, że najpiękniejszym sposobem świętowania jest podzielenie się swoją radością z innymi, a najpiękniejsza radość to ta, rodząca się w oczach dziecka – mówiła Karina Skowronek, prezes zarządu Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Uśmiechy dzieci najważniejsze

Dzieci z Domów Dziecka szczególnie w okresie świątecznym czują się samotne i opuszczone. Dlatego też takie akcje są bardzo potrzebne. – Jest mi zawsze niezmiernie miło, że w okresie świątecznym tyle osób pamięta o naszych podopiecznych, którzy cieszą się z każdego prezentu. Święta to dla wielu dzieci czas smutny, nie mają nikogo, kto by o nich pamiętał, nie mówiąc o wręczeniu prezentu. Takie akcje sprawiają, że wierzymy, że na świecie są jeszcze dobrzy ludzie – mówiła Urszula Seryk, pracownica sosnowieckiego Domu Dziecka.

Grzegorz Żmuda, prezes SKNZS, zapowiedział, że to nie ostatni raz, kiedy stowarzyszenie dołączyło do akcji. – Dla uśmiechów dzieci warto to wszystko robić – podsumował Żmuda.

Druga edycja charytatywnej akcji

„Mega Paka dla Dzieciaka” to inicjatywa zapoczątkowana przez Zagłębiowski Park Sportowy. W 2022 roku już po raz drugi, dzięki zbiórce społeczności dzieci z Domu Dziecka otrzymały podarunki na święta.

W tegorocznej edycji zbiórka darów dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu ruszyła na początku grudnia. Do akcji włączyły się sosnowieckie drużyny – piłkarska, hokejowa i koszykarska, a także siatkarze Płomienia Milowice oraz osoby prywatne i przedstawiciele ArcelorMittal Park.

ŻeromPark

Może Cię zainteresować:

Pierwsze tygodnie Sosnowieckiej Karty Miejskiej. Głównie wirtualnej. Ze zniżek korzysta już w mieście kilka tysięcy osób

Autor: Martyna Urban

28/12/2022

Stadion MOSiR przy alei Mireckiego

Może Cię zainteresować:

Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Obiekt ma już niemal 90 lat

Autor: Redakcja

23/12/2022