Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Obiekt ma już niemal 90 lat

Niespełna 10 milionów złotych będzie kosztować modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Józefa Mireckiego w Sosnowcu. Prace remontowe powinny zakończyć się najpóźniej w sierpniu 2023 roku.

Fot. MOSiR Sosnowiec
Stadion MOSiR przy alei Mireckiego

Obiekt noszący imię Stefana Płatka, byłego wiceprezydenta Sosnowca, ma niemal 90 lat – został zbudowany w 1934 roku przez ówczesny Miejski Komitet Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego dla Policyjnego Klubu Sportowego. Po II wojnie światowej obiekt przejął Klub Sportowy Włókniarz. Odbywały się tam treningi sekcji lekkoatletycznej. W 2005 i 2009 roku stadion przeszedł konieczną już modernizację. Położono tartanową bieżnię, postawiono zadaszoną trybunę, powstało ponadto nowe zaplecze, budynek klubowy wraz z parkingiem i magazyn sprzętu sportowego. Cały teren został ogrodzony. Od 2016 roku obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Od ostatniej modernizacji minęło 13 lat, nic zatem dziwnego, że stadion wymaga gruntownego remontu. Zajmie się tym GretaSport, firma z Dąbrowy Górniczej, która od 2004 roku wykonała już ponad 1000 obiektów sportowych. Do przetargu przystąpiła z ofertą w wysokości 9 903 988,53. Przypomnieć warto, że miasto planowało wydać na ten cel nieco ponad 7 milionów złotych. Z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu udało się jednak pozyskać dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł. Była to maksymalna kwota jaką można było na ten cel otrzymać.

Podstawowy wachlarz prac to wymiana oraz rozbudowa nawierzchni poliuretanowej, wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal i wymiana wyposażenia skoczni oraz budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce oraz również dwóch do skoku wzwyż – wszystkie w nowej lokalizacji – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi IVA: mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16, mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 9 miesięcy od dnia podpisania umowy – dodaje Tomasz Soska, zastępca dyrektora ds. inwestycji i remontów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Zima w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Pierwszy atak zimy za nami. Pługi, ciągniki, CiepłoBus... Czyli jak Sosnowiec przygotował się do sezonu zimowego

Autor: Urszula Gołkowska

23/12/2022

Tak ma wyglądać Teatr Zagłębia po modernizacji

Może Cię zainteresować:

Sztuka, twórcze spotkania, edukacja, społeczne debaty? Teatr Zagłębia czeka przemiana. „Długi, pracowity czas przed nami. Proszę trzymać kciuki”

Autor: Jacek Gaim

21/12/2022

Zagłębiowski Park Sportowy

Może Cię zainteresować:

Dla kogo loże VIP w Zagłębiowskim Parku Sportowym? ArcelorMittal Park ogłosił przetarg na pięć pomieszczeń

Autor: Redakcja

20/12/2022