W Czeladzi powstaje osiedle komunalne. Wiadomo już, jak będą wyglądać mieszkania. Zobaczcie zdjęcia

W Czeladzi przy ulicy Hallera powstaje osiedle komunalne. Znajdą się tu 134 mieszkania. Wiadomo już, jak będą wyglądały.

Przypomnijmy, że przy ulicy Hallera w Czeladzi latem zeszłego roku rozpoczęła się budowa 134 mieszkań komunalnych. To pierwszy etap największej od kilkudziesięciu lat mieszkaniowej inwestycji w tym mieście. Plany budowy osiedla komunalnego powstały w Czeladzi wiele lat temu, ale ich realizacja stała się możliwa dopiero po uzyskaniu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na budowę 134 mieszkań miasto otrzymało na początku 2023 roku ponad 67,5 mln złotych bezzwrotnej dotacji. Podpisano umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Dombud. Ta spółka, która jest inwestorem, będzie także zarządzać nowymi budynkami. Dodajmy, że Dombud wcześniej kupił, za 4 miliony złotych, działkę przy Hallera.

Osiedle przy Hallera dopiero powstaje, ale już wiadomo, jak będą wyglądały mieszkania. Otóż Dombud buduje już takie samo osiedle w innej lokalizacji. Ich zdjęcia zrobił Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

– Wiemy już, jak będą wyglądały w środku mieszkania i podziemne miejsca garażowe, które powstaną na budowanym osiedlu przy ul. gen. J. Hallera – poinformował burmistrz. – A to dlatego, że firma Dombud buduje identyczne, jak nasze mieszkania, zarówno w wyglądzie jak i standardzie, w innym mieście. A zdjęcia wykonałem wizytując gotowy już blok z prawie gotowymi mieszkaniami i miejscami garażowymi pod budynkiem. Jak widać, mieszkania, które powstaną u nas będą miały już wszystko poza... meblami.

Budowa pierwszej części osiedla przy ulicy Hallera ma zakończyć się w 2026 roku. Powstanie pięć czterokondygnacyjnych budynków z mieszkaniami o różnej powierzchni – od kawalerek po M4. Będą to lokale wykończone „pod klucz”. W podziemiach znajdą się parkingi, kolejne miejsca parkingowe przewidziano przy blokach. Kolejny etap inwestycji zakłada budowę dalszych pięciu budynków – ze 153 mieszkaniami.

Budowa osiedla komunalnego w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Czeladź: przy ulicy Hallera powstaje osiedle komunalne. „Prawie gotowe są już fundamenty pod pierwsze dwa budynki”

Autor: Redakcja

07/07/2023

Inwestycja przy ul 21 Listopada 23 w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa dawnego internatu przy ul. 21 Listopada w Czeladzi. Powstaną tu 74 mieszkania społeczne. Zdjęcia z budowy

Autor: Redakcja

22/01/2024

Jeszcze puste wnętrza siedziby przyszłego Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego

Może Cię zainteresować:

Czeladź. Co z multimedialną wystawą w Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa Węglowego? Przetarg jeszcze w styczniu

Autor: Redakcja

15/01/2024