Trwa przebudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Powstanie tam nowy oddział żłobka miejskiego

Rozpoczęła się przebudowa części budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ulicy Piłsudskiego. Dzięki modernizacji powstanie nowy oddział żłobka miejskiego. Magistrat zakłada, że placówka zostanie otwarta dla dzieci we wrześniu tego roku.

UM w Sosnowcu
Nowy żłobek w Sosnowcu

W styczniu 2023 roku rozpoczęły się prace adaptacyjne części budynku ZSO nr 3 przy ulicy Piłsudskiego. Dzięki prowadzonej tam modernizacji skrzydła szkoły we wrześniu do użytku zostanie oddany nowy oddział żłobka miejskiego, do którego będzie mogło uczęszczać 25 maluchów. Natomiast prace remontowe mają zakończyć się w wakacje.

Inwestycja za niemal 2 miliony złotych

Modernizacja części budynku będzie kosztowała około 1 mln 900 tysięcy złotych. Wykonawca prac, którym jest katowicka firma PRIM-BUD oprócz modernizacji skrzydła szkoły wyremontuje także patio szkoły o powierzchni blisko 1200 metrów kwadratowych.

Żeby to dobrze zobrazować: to tak duża przestrzeń, że można by wybudować na niej dom i mieć jeszcze spory ogródek. Pierwotnie remontem miała być objęta tylko część patio. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na całość, która będzie podzielona na przestrzeń dla uczniów szkoły i dla maluchów, tak by najmłodsi czuli się w pełni bezpiecznie – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miasteczko rowerowe

Może Cię zainteresować:

Przy SP 42, czyli „szkole z armatą”, powstanie nowoczesne miasteczko ruchu drogowego. Za 545 tys. złotych.

Autor: Redakcja

06/12/2022

Prace przy ulicy Lenartowicza zostały wznowione

Może Cię zainteresować:

Inwestycja na ulicy Lenartowicza zakończy się w połowie roku? Prace będą kosztować ponad 9,1 mln złotych

Autor: Redakcja

30/01/2023

Chomik Europejski

Może Cię zainteresować:

W Egzotarium pojawią się chomiki europejskie. Sosnowiecka placówka będzie współpracowała z uniwersytetami z Krakowa i Poznania

Autor: Martyna Urban

30/01/2023