Inwestycja na ulicy Lenartowicza zakończy się w połowie roku? Prace będą kosztować ponad 9,1 mln złotych

Inwestycja na ulicy Lenartowicza ma się zakończyć w połowie roku, a prace będą kosztować ponad 9,1 mln złotych. Inwestycję dokończy nowy wykonawca, wybrany przez Urząd Miejski w Sosnowcu jeszcze w zeszłym roku. To będzińska firma Primost Południe, która dokończy prace rozpoczęte przez spółkę Drogomax.

Fot. Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Prace przy ulicy Lenartowicza zostały wznowione

W listopadzie 2022 roku Urząd Miejski w Sosnowcu zawarł umowę z nowym wykonawcą, który podejmie się dokończenia przebudowy na ulicy Lenartowicza. Zwycięzcą przetargu okazała się firma Primost Południe. Do przetargu w październiku przystąpiły dwie firmy.

– Prace kosztować będą ponad 9,1 miliona złotych, plan zakłada zakończenie prac w połowie roku – wyjaśnia Krzysztof Polaczkiewicz, zastępca rzecznika prasowego UM w Sosnowcu.

Przypomnijmy, że pierwotnie prace, przy wyburzeniu wiaduktu i zastąpieniu go nasypem – w ciągu ul. Lenartowicza w Sosnowcu – miały potrwać do końca 2021 roku. Wówczas zadanie za 5,5 mln złotych miała zrealizować firma Drogomax z Tarnowskich Gór. Wykonawca wyburzył część wiaduktu, który znajdował się nad nieistniejącymi już torami kolei piaskowej. Miał on 58,5 metra długości i wspierał się na dwóch przęsłach. Dalsze prace przeciągały się jednak. Powód? Kryzys, wzrost cen, a do tego przedłużająca się budowa ronda przy PKM, za którą odpowiadała firma Panattoni. Ostatecznie miasto odstąpiło od umowy z tarnogórską firmą.

Przebudowa, remont oraz montaż nowych latarń

Po zakończeniu prac na ul. Lenartowicza zmieni się organizacja ruchu – zostanie on poprowadzony po nasypie. Powstanie również nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Lenartowicza z Szymanowskiego. Będzie to rondo trójwlotowe o średnicy 14 metrów. Wykonawca podejmie się także wyremontowania nawierzchni ulicy Lenartowicza na długości 158,5 m oraz ul. Szymanowskiego na długości 50 m.

W czasie przebudowy zdemontowanych zostanie sześć latarń oświetlenia ulicznego, a w ich miejsce zostanie zamontowanych 16 nowych na słupach aluminiowych. Przejście dla pieszych zostanie doświetlone oraz wybudowany zostanie nowy chodnik i droga dla rowerów.

Przebudowa ulicy Zaruskiego

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ulic Zaruskiego i Komorowskiego rozpoczęta. Powstaną nowe ronda, ścieżki rowerowe, drogi dojazdowe. A kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Autor: Martyna Urban

25/11/2022

Ławeczka Jacka Cygana w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Odsłonięta w zeszłym roku ławeczka Jacka Cygana w Parku Sieleckim w końcu zagra. Kiedy usłyszymy pierwsze piosenki?

Autor: Urszula Gołkowska

28/01/2023

Duma Sosnowca

Może Cię zainteresować:

„Duma Sosnowca”! Tak witani są w mieście najmłodsi mieszkańcy. Jak odebrać pakiet powitalny dla malucha?

Autor: Urszula Gołkowska

28/01/2023