„Duma Sosnowca”! Tak witani są w mieście najmłodsi mieszkańcy. Jak odebrać pakiet powitalny dla malucha?

W Sosnowcu przygotowano specjalną akcję z myślą o najmłodszych mieszkańcach i ich rodzicach. Na noworodki czeka zestaw praktycznych niespodzianek. Oczywiście w czerwono-zielono-białych, klubowych barwach Zagłębia.

Fot. UM Sosnowiec
Duma Sosnowca

Wiele samorządów w Polsce wita nowych obywateli zestawem prezentowym. Podobnie jest w tym roku w Sosnowcu. Akcję „Duma Sosnowca” zainicjował klub piłkarski Zagłębie we współpracy z MPGO. Patronat objął Urząd Miasta.

Co przygotowano dla nowonarodzonych maluchów? W każdym pakiecie znajdą się przydatne prezenty. Zestaw składa się z: body z długim rękawem, bawełnianego śliniaka, frotowych skarpetek, listu powitalnego, a także voucheru na pierwszy trening w Akademii Zagłębia Sosnowiec. Co więcej, wszystko zapakowane jest w specjalny workoplecak. Prezenty ozdobione są czerwono-zielono-białymi akcentami – kolorami klubu.

Jak otrzymać wyprawkę? To proste! Zestawy są wydawane podczas rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego. W akcji mogą wziąć udział rodziny zameldowane w Sosnowcu. Pakiet powitalny przysługuje jednorazowo na każde dziecko urodzone po 1 stycznia 2023 r. Akcja potrwa dwanaście miesięcy.

Mieszkańcom pomysł przypadł do serca. Pierwsze maluchy noszą już swoje sosnowieckie ubranka. W internecie nie brakuje też pozytywnych opinii o akcji. Jak zapowiada Zagłębie, podobne zestawy mają być dostępne także w ofercie Fanstore Zagłębia Sosnowiec.

Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę, za 25 milionów złotych. To druga najdroższa inwestycja tego typu w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/01/2023

Aleksander Blitek

Może Cię zainteresować:

Kocha Środulę, a po pracy piecze chleb. Na film nie ma czasu. Aleksander Blitek w cyklu spotkań z aktorem w Teatrze Zagłębia

Autor: Jacek Gaim

19/01/2023

Osiedle komunalne w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Cztery bloki przy ul. Jędryki to dopiero początek. Nowe osiedle komunalne ma już pierwszych lokatorów

Autor: Redakcja

26/01/2023