Trwa budowa mieszkań czynszowych w Dąbrowie Górniczej. Był już pierwszy „dzień otwarty” dla przyszłych lokatorów, będą i kolejne

Przyszli lokatorzy jednego z budynków osiedla budowanego w formule TBS w rejonie alei Zagłębia Dąbrowskiego oraz ulic Kwiatkowskiego i Krasickiego w Dąbrowie Górniczej mogli niedawno sprawdzić postępy prac. – Wyprzedzając pytania lokatorów pozostałych dwóch budynków, TBS również dla nich przygotuje „dzień otwarty”, a o terminie zostaną poinformowani indywidualnie – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Przypomnijmy – budowa małego osiedla w formule TBS, które powstaje w rejonie alei Zagłębia Dąbrowskiego oraz ulic Kwiatkowskiego i Krasickiego w Dąbrowie Górniczej, rozpoczęła się w lipcu zeszłego roku. Inwestycję realizuje firma Remar Budownictwo. Miasto otrzymało dofinansowanie z rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego w wysokości 20,7 mln złotych. Cała inwestycja kosztuje ponad 52 miliony złotych.

Niewielkie osiedle będą tworzyły trzy 7-piętrowe bloki – w sumie znajdzie się tu 168 mieszkań; po 56 w każdym z bloków. Będą tu zarówno 31-metrowe kawalerki, jak i 90-metrowe mieszkania dla dużych rodzin. Mieszkania będą miały od 1 do 4 pokoi, zostaną także wyposażone w aneksy kuchenne. Powstaną w standardzie „pod klucz” wśród wyposażenia znajdą się kuchenki elektryczne, zlewozmywaki oraz tzw. biały montaż w łazience. Od parteru do piątego piętra w blokach będzie po 8 mieszkań, na szóstym piętrze znajdzie się 5 lokali, zaś na siódmym – tylko 3. Najemcy do dyspozycji będą mieć ponadto piwnice. Projekt przewiduje plac zabaw i 210 miejsc parkingowych.

Bloki powstają w formule towarzystwa budownictwa społecznego, zaś wkład partycypacyjny to 1300 zł za mkw. Przewidywana wysokość czynszu – 16 zł za mkw. Co istotne, najemcy będą mieli możliwość skorzystania z dopłat do czynszu.

Niedawno lokatorzy jednego z budowanych bloków mogli zobaczyć na placu budowy postępy prac.

– Lokatorzy mieli okazję zobaczyć swoje przyszłe mieszkania, porozmawiać z wykonawcą i dopytać o szczegóły inwestycji, m.in. okna i ściany o podwyższonej odporności na dźwięki czy 5 letnią gwarancję – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dodajmy, że inwestycja powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2026 roku.

W Dąbrowie Górniczej trwa budowa osiedla z czynszowymi mieszkaniami

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: trwa budowa osiedla w formule TBS, są jeszcze wolne mieszkania. „Dwa z trzech budynków wyszły już z ziemi”

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/12/2023

Rozpoczęła się budowa osiedla TBS w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: rozpoczęła się budowa nowego osiedla, powstanie 168 mieszkań czynszowych. Inwestycja kosztuje ponad 52 mln złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

24/07/2023

W Dąbrowie Górniczej powstanie osiedle w formule TBS

Może Cię zainteresować:

Mieszkania czynszowe w Dąbrowie Górniczej: jeszcze w czerwcu rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o najem. Budowa osiedla rusza „na dniach”

Autor: Grzegorz Lisiecki

07/06/2023