Strzelnica, pokazy sprzętu wojskowego, zabawy i poczęstunek. Czyli „Niedziela z wojskiem 2023” w Dąbrowie Górniczej

Strzelnica, pokazy sprzętu wojskowego, nauka pierwszej pomocy, zabawy dla dzieci i poczęstunek – 17 grudnia, w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej, odbędzie „Niedziela z wojskiem 2023”, którą organizuje Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie.

Fot. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bedzinie
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bedzinie

„Niedziela z wojskiem 2023” rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 20. Jak zapowiadają organizatorzy, przez cały dzień będzie można skorzystać z niemal wszystkich atrakcji. Zaplanowane są między innymi pokazy sprzętu wojskowego, które znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego i bedzie prezentowane przez 6. batalion powietrznodesantowy, 34. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej oraz 13. Śląską Brygadę Wojsk Obronnych, a także przez stowarzyszenia proobronne – Miłośników Militariów „Wesoła Trzynastka” i „Razem Głośniej”.

Na miejscu będzie można spróbować swoich sił na dwóch strzelnicach – airsoftowej, wystawionej przez stowarzyszenie MSKS Zagłębie z Sosnowca oraz strzelnicy Cyklop przygotowanej przez 34. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu. – Warto będzie także sprawdzić swoje umiejętności, jeśli chodzi o udzielanie pierwszej pomocy. Strażacy z OSP KSRG Łosień będą prezentować, jak prawidłowo i skutecznie pomóc osobie potrzebującej pomocy. Dzięki takim umiejętnościom możemy w przyszłości komuś uratować życie – przekonują organizatorzy.

„Niedziela z wojskiem 2023” to także pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych III LO w Dąbrowie Górniczej, pokazy sztuk walki i samoobrony w wykonaniu Crosffit New Dogs Gym czy występy wokalne uczniów z Zespołu Szkół im. Profesora Romana Gostkowskiego w Łazach. Na godzinę 13 zaplanowano poczęstunek pysznym, wojskowym żurkiem. Będą także zabawy dla najmłodszych, między innymi malowanie twarzy oraz możliwość poprowadzenia zdalnie sterowanych miniczołgów. No i będzie też… wojskowy Mikołaj.

Podczas akcji będzie można także wykonać pierwszy krok w kierunku rozpoczęcia kariery zawodowej w charakterze żołnierza Wojska Polskiego. Wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej będzie można złożyć na miejscu, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie rekrutacyjnym WCR w Będzinie – dodają organizatorzy.

Harmonogram „Niedzieli z wojskiem 2023”:

 • 9-20 – stoisko promocyjne WCR w Będzinie,
 • 9-20 – pokazy statyczne sprzętu wojskowego znajdującego się na wyposażeniu Wojska Polskiego wystawione przez 6 batalion powietrznodesantowy, 34 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej, 13 Śląską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej,
 • 9-20 – pokazy sprzętu wojskowego znajdującego się na wyposażeniu stowarzyszeń proobronnych: Stowarzyszenie Miłośników Militariów „Wesoła Trzynastka”, Stowarzyszenie „Razem Głośniej”,
 • 9-20 – strzelnica airsoftowa wystawiona przez stowarzyszenie MSKS Zagłębie z Sosnowca,
 • 9-20 – strzelnica Cyklop wystawiona przez 34 dr OP w Bytomiu,
 • 9-20 – zdalnie sterowane mini czołgi – rctank.pl,
 • 9-20 punkt nauczania pierwszej pomocy wystawiony przez strażaków OSP KSRG Łosień,
 • 12.30 – pokaz musztry w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcące im. Generała Władysława Andersa,
 • 13 – poczęstunek żurkiem,
 • 13 – dynamiczne pokazy walki na tarczach w wykonaniu CrossFit New Dogs Gym,
 • 13.30 – występy wokalne w wykonaniu uczniów Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach,
 • 1416 – odwiedziny wojskowego Świętego Mikołaja, który będzie rozdawał upominki dla grzecznych dzieci ufundowane przez VC 19-78 Dąbrowa Górnicza.
Pogoriowa Pasieka Miodna

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Cztery drewniane ule stanęły przy centrum handlowym. Pomieszczą nawet do 200 tysięcy pszczół!

Autor: Redakcja

22/05/2023

Dabrowa Gornicza Rada Miasta przyjela budzet na 2024 rok

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: 187 milionów złotych na inwestycje. Budżet na 2024 rok został przyjęty. „Zmieniamy proporcje i większy akcent kładziemy na mniejsze zadania”

Autor: Redakcja

14/12/2023

Fabryka Pełna Życia

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Są pieniądze z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji na metamorfozę byłej fabryki Defum. „Zbudujemy zieloną, nowoczesną i przyjazną przestrzeń”

Autor: Redakcja

04/12/2023