Dąbrowa Górnicza. Cztery drewniane ule stanęły przy centrum handlowym. Pomieszczą nawet do 200 tysięcy pszczół!

Cztery ule, które mogą pomieścić nawet 200 tysięcy pszczół, pojawiły się przy Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Niewielka pasieka powstała w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem”.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Pogoriowa Pasieka Miodna

W „Pogoriowej Pasiece Miodnej” w szczycie sezonu będzie mogło mieszkać do 200 tysięcy pszczół. To łagodna rasa kraińska z linii Karolinka. Ten typ pszczół jest selekcjonowany do gospodarki pasiecznej, która jest ukierunkowana na dużą produkcje miodu i najlepiej się czuje w warunkach klimatycznych południowej Polski. Rasa kraińska bardzo dobrze sprawdza się w przydomowych pasiekach.

Aby dostarczyć pszczołom kwiatów bogatych w pyłek i nektar, wokół została zaaranżowana również łąka kwietna. Pasieka powstała w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem”, której celem jest edukowanie, jak ważną rolę odgrywają te pożyteczne owady w życiu człowieka oraz jak duże jest ich znaczenia dla środowiska. 20 maja z okazji Dnia Pszczoły w Pogoriowej Pasiece Miodnej odbyły się warsztaty „Sekretne życie pszczół” – informuje dąbrowski magistrat.

Co istotne, „Pogoriowa Pasieka Miodna” stoi w bezpiecznej odległości od parkingów centrum handlowego. Ule zostały wykonane z drewna.

Projekt Zielonego przystanku w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Pierwszy „Zielony przystanek” powstanie w Dąbrowie Górniczej jeszcze w tym roku. To projekt z budżetu obywatelskiego. Jest już lokalizacja

Autor: Redakcja

18/05/2023