Średniowieczna uczta w Spichlerzu Gliwice? Dlaczego nie!

Spichlerz Gliwice to ta restauracja na gastronomicznej mapie Śląska, obok której nie można przejść obojętnie. Ich średniowieczna kuchnia powala na kolana, a wyjątkowa atmosfera sprawia, że chce się do niej wracać. Doskonale się składa. Aktualnie lokal przygotowuje się do kolacji degustacyjnej zaplanowanej na koniec stycznia. Szczegóły poniżej.

Wieczór idealny

Dla miłośników wybornego jedzenia to z pewnością dobra wiadomość. Gliwicki Spichlerz przygotowuje się do niezwykłej kolacji degustacyjnej, która odbędzie się 28 stycznia 2022 roku. Nie da się ukryć, że jest to niepowtarzalna okazja, aby zakosztować wykwintnych dań, będących prawdziwą ucztą dla kubków smakowych.

Podczas kolacji, utalentowany Head Chef Spichlerza - Łukasz Szymon Gamoń wraz z 5-cioma Szefami Kuchni poprowadzą zaproszonych gości przez średniowieczną kuchnię – mięsną i postną. Menu będzie się składać z siedmiu, idealnie uzupełniających się dań. Ich smak podbije starannie wyselekcjonowany alkohol, zamieniający degustacyjną kolację w najprawdziwszą ucztę smaków. Rezerwacje na to niezwykłe wydarzenie można składać telefoniczne – 607 150 701 bądź drogą mailową - restauracja@spichlerzgliwice.pl.

Średniowieczna kuchnia

Jak można się domyślać, gliwicka restauracja słynnie z serwowania średniowiecznym dań w nowej odsłonie. Nie byłoby to możliwe bez utalentowanego Szefa Kuchni. Łukasz Szymon Gamoń postanowił odczarować polską kuchnię, która przez wielu została zapomniana. Jak sam podkreśla przepisy czerpie m.in. z książek Stanisława Czernieckiego i Bogdana Gałązki. Jego nieszablonowe myślenie i dar do łączenia smaków przerodziło się w autorskie menu.

Średniowieczna kuchnia odgrywa w karcie istotną rolę. Naturalnie nasuwa się pytanie, kiedy można odwiedzić lokal? Restauracja jest otwarta dla gości od wtorku do niedzieli. Odwiedzając Spichlerz trzeba spróbować:

  • Potraw mięsnych,
  • Ryb jeziornych i morskich,
  • Ślimaków i raków,

będących najprawdziwszym rarytasem na dworze królewskim, a także deserów. Słodkie pozycje z karty kuszą wyglądem, aromatem i smakiem. Idealnym dopełnieniem całości jest atmosfera, ponieważ w Spichlerzu historia jest na wyciągnięcie ręki. Z resztą zdjęcia z oficjalnego profilu na Facebook’u - Spichlerz Gliwice, są tego dowodem.

Miejskie legendy…

Gliwicka restauracja to magiczne miejsce. Wystarczy spojrzeć na kamienne ściany budynku, które w okresie letnim są pokryte bogatą roślinnością. Co tylko dodaje uroku i tajemniczości. Spichlerz został wzniesiony w XVII wieku. Niemniej karty historii mówią, że miało to miejsce jeszcze wcześniej – w wieku XII. Skoro o tajemnicach mowa, to do końca nie wiadomo jakie było jego pierwotne przeznaczenie. Jedni mówią, że był to zamek, a inni – kościół.

Miejskie legendy głoszą, że w XVII wieku podczas oblężenia miasta pod zabytkowym budynkiem znajdowały się podziemne korytarze, którymi transportowano żywność ze spichlerza do gliwickiej starówki. Dziś zabytkowy budynek stanowi serce średniowiecznej restauracji. Dominuje w niej drewno, kamień, a także antyczne dodatki tworzące niepodważalny klimat i zupełnie nową historię. O czym warto się przekonać samemu bądź w gronie najbliższych osób.

Rozsmakuj się w średniowiecznej kuchni. Odwiedź gliwicki Spichlerz.

Spichlerz Gliwice zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM
ul. Wiejska 16b
44-121 Gliwice
Tel. +48 607 150 701
e-mail: restauracja@spichlerzgliwice.pl