Sosnowiec: zamknięte skrzyżowanie, objazdy i zmiana rozkładu jazdy autobusowej linii 34. W mieście powstanie nowe rondo

Skrzyżowanie ulicy Zaruskiego z Bora-Komorowskiego oraz fragment ulicy Zaruskiego w Sosnowcu zostały zamknięte. Powstanie tu rondo, które ma poprawić komunikację nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale i kibiców wybierających się do ArcelorMittal Parku. To kolejny etap prac w Zagórzu.

Mat. UM Sosnowiec
Od wtorku zamknięcie skrzyżowania przy Zagłębiowskim Parku Sportowym

To kolejna inwestycja drogowa w Sosnowcu. Kończą się prace na ulicy Zaruskiego, od ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do skrzyżowania z ulicą Bora-Komorowskiego.

– Od kilku dni przejazd odbywa się tam niemal bez przeszkód, choć trwają jeszcze prace poza jezdnią. Przebudowa dotyczyła niemal całej ulicy. Od ronda WOŚP kończą się prace przy budowie chodnika oraz drogi rowerowej, która pozwoli na spięcie Zagórza oraz Środuli nowym połączeniem rowerowym – informuje sosnowiecki magistrat.

Rondo, nowe chodniki i przejścia dla pieszych

W okolicy ronda WOŚP powstał nowy chodnik, jest też droga wewnętrzna dla użytkowników Rodzinnych Ogródków Działkowych – wraz z ok. 50 miejscami postojowymi. Nieco dalej powstało rondo, które ułatwia dojazd do ArcelorMittal Parku – Zagłębiowskiego Parku Sportowego, zaś na 1200-metrowym odcinku ul. Zaruskiego pojawić się ma sześć nowych przejść dla pieszych wraz z doświetleniem i „azylami”. Ostatnim etapem prac w tym rejonie będzie nasadzenie niemal 80 drzew – grabów pospolitych. Będzie to tzw. zieleń izolacyjna.

Teraz rozpoczyna się drugi etap prac. We wtorek, 6 lutego, zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Zaruskiego z Bora-Komorowskiego oraz fragment ulicy Zaruskiego w kierunku Ronda Jana Pawła II – poza dojazdem do posesji i dla przedsiębiorców. Na skrzyżowaniu powstanie rondo, które ma poprawić komunikację, zarówno dla mieszkańców osiedla, jak i kibiców udających się do ArcelorMittal Parku.

– Na dalszym etapie prac, wykonawca wejdzie już w ulicę Bora-Komorowskiego, na której, poza wymianą nawierzchni, zostaną wybudowane nowe chodniki. Projekt uwzględnia również budowę drogi rowerowej na całym odcinku – informuje Urząd Miasta.

Dodajmy, że od skrzyżowania z ulicą Kisielewskiego rowerzyści będą korzystać z drogi po obu stronach ulicy – do skrzyżowania z aleją Blachnickiego. Przybędzie również ok. 50 miejsc postojowych. Zwiększy się ponadto liczba przejść dla pieszych, zostaną także doświetlone.

Uwaga, objazdy. I zmiana rozkładu jazdy

Zmieni się także skrzyżowanie z ulicą Blachnickiego. Zdemontowana zostanie sygnalizacja świetlna, a wybudowane zostanie rondo turbinowe. Jak podkreślają w magistracie, rondo będzie tak zaprojektowane, aby ruch z pasów wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinał się.

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulicy Zaruskiego z Bora-Komorowskiego, od wtorku obowiązuje objazd przez ulice 3 Maja oraz Blachnickiego. Zmieni się rozkład jazdy autobusu 34, który będzie jeździł ulicą Braci Mieroszewskich, Blachnickiego i 3 Maja (w obu kierunkach).

Skrzyżowanie Wileńskiej Minerów Łukasiewicza w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Nowe rondo powstanie w Sosnowcu. Za 5,8 mln złotych. Ułatwi dojazd do wschodnich dzielnic miasta

Autor: Redakcja

30/01/2024

Sosnowiec remont warszawska koscielna

Może Cię zainteresować:

Zamiast słupków będą drzewa. Dwie ulice Sosnowca zazielenią się już na wiosnę

Autor: Urszula Gołkowska

27/01/2024

Basen sosnowiec remont

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: basen przy ulicy Legionów zostanie zmodernizowany. Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej została podpisana

Autor: Urszula Gołkowska

26/01/2024