Nowe rondo powstanie w Sosnowcu. Za 5,8 mln złotych. Ułatwi dojazd do wschodnich dzielnic miasta

Zbliża się nowa inwestycja drogowa w Sosnowcu. Ulice Wileńską, Łukasiewicza i Minerów połączy rondo, które powstanie w miejsce obecnego skrzyżowania. – To bardzo ważna inwestycja dla dzielnic wschodnich, szczególnie dla Juliusza – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta. Prace mają się rozpocząć pod koniec 2024 roku.

Google Maps
Skrzyżowanie Wileńskiej Minerów Łukasiewicza w Sosnowcu

Zarówno ulica Wileńska, jak i Łukasiewicza to istotne drogi dla wschodnich części miasta, czyli Juliusza, Porąbki, Ostrów Górniczych i Maczek, ponieważ łączą te dzielnice z centrum Sosnowca. Ulica Wileńska prowadzi ponadto do Maczkowskiej, którą można dojechać do Dąbrowy Górniczej i Jaworzna. Ulica Łukasiewicza z kolei to połączenie z S1.

Co ważne, dzięki tej inwestycji poprawi się również komunikacja z ulicą Minerów – jedynym obecnie połączeniem z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami, gdzie transport obsługiwany jest przez samochody ciężarowe.

– Tuż za zjazdem z ul. Wileńskiej w kierunku Minerów jest przejazd kolejowy, dlatego zadbaliśmy o budowę dodatkowego pasa do skrętu w prawo tzw. bypassa z Wileńskiej w kierunku Minerów, tak by przy ewentualnym zamkniętym przejeździe kolejowym samochody nie blokowały ruchu – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W ramach inwestycji powstaną dwa nowe przystanki autobusowe wraz z zatokami, chodniki, a także doświetlone przejścia dla pieszych.

W styczniu podpisana została umowa z wykonawcą. Prace projektowe potrwają około ośmiu miesięcy, potem – zapewne pod koniec roku – rozpoczną się roboty. Inwestycja, która kosztuje 5,8 mln złotych, ma potrwać do końca 2025 roku.

Basen sosnowiec remont

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: basen przy ulicy Legionów zostanie zmodernizowany. Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej została podpisana

Autor: Urszula Gołkowska

26/01/2024

Sosnowiec remont warszawska koscielna

Może Cię zainteresować:

Zamiast słupków będą drzewa. Dwie ulice Sosnowca zazielenią się już na wiosnę

Autor: Urszula Gołkowska

27/01/2024

Ferie zimowe sosnowiec 2024

Może Cię zainteresować:

Ferie zimowe w Sosnowcu? Będzie się działo! Wycieczki, warsztaty i dużo dobrej zabawy

Autor: Urszula Gołkowska

26/01/2024