Sosnowiec: basen przy ulicy Legionów zostanie zmodernizowany. Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej została podpisana

Pierwszy krok w kierunku remontu basenu znajdującego się w Technikum nr 6 przy ulicy Legionów w Sosnowcu został zrobiony. Spółka Sosnowieckie Inwestycje podpisała umowę z wybraną firmą na przygotowanie dokumentacji projektowej.

UM Sosnowiec
Basen sosnowiec remont

Infrastruktura znajdująca się w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w Sosnowcu ma zostać przywrócona do użytkowania. Przypomnijmy, że obiekt funkcjonował do początków września 2023 roku. Później musiał zostać zamknięty – powodem był zły stan techniczny.

– Szkolny basen został oddany do użytku w 1978 roku. Pod względem technicznym od początku jego istnienia nie zmieniono orurowania filtrów – informuje sosnowiecki magistrat.

– W latach 90. dokonano modernizacji wentylacji. Równocześnie wymieniono złoże w trzech filtrach. Pod koniec lat 90. została przeprowadzona termomodernizacja hali basenu. Od ok. 2010 roku wymieniono 100 okien w hali basenowej, wymieniono papę na dachu, przebudowano hol oraz szatnię basenu, zakupiono nową pompę obiegową – wyliczają urzędnicy.

Do września 2023 roku basen cieszył się dużą popularnością. Korzystało z niego wielu sosnowieckich amatorów sportów wodnych. Dodatkowo mogli oni skorzystać z kursów nauki pływania czy zajęcia fitness. Obiekt stawał się też celem wycieczek pobliskich szkół.

Dokumentacja jeszcze w tym kwartale?

Pojawiła się szansa na ponowne otwarcie basenu. Sosnowieckie Inwestycje podpisały umowę z wykonawcą, który odpowie za przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Zadanie ma być zrealizowane do końca pierwszego kwartału 2024 roku. Wartość tej części inwestycji wyniosła 283 tys. zł.

– Podpisana umowa dotyczy opracowania dokumentacji wymiany niecki basenowej o wymiarach 25 m długości i 10 m szerokości o głębokości od 80 cm do 180 cm. Zlecono wykonanie analizy kosztów oraz utrzymania dwóch wariantów niecki: nowej betonowej oraz metalowej. Dokumentacja obejmuje również przygotowanie remontu szatni, łazienek oraz instalacji wentylacji i remontu dachu – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Ferie zimowe sosnowiec 2024

Może Cię zainteresować:

Ferie zimowe w Sosnowcu? Będzie się działo! Wycieczki, warsztaty i dużo dobrej zabawy

Autor: Urszula Gołkowska

26/01/2024

Budzet obywatelski sosnowiec 2023

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: 25 projektów w ramach budżetu obywatelskiego do realizacji. Wśród inwestycji reaktywacja Balatonu, remonty ulic i strefy rekreacji

Autor: Urszula Gołkowska

28/11/2023

Otwarcie Egzotarium w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Centrum Edukacji Ekologicznej w Sosnowcu otwarte. Ile osób odwiedziło w weekend Egzotarium?

Autor: Redakcja

06/12/2023