Centrum Edukacji Ekologicznej w Sosnowcu otwarte. Ile osób odwiedziło w weekend Egzotarium?

W sobotę, 2 grudnia, oficjalnie otwarty został po modernizacji Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium w Sosnowcu. Wiadomo już, ile osób odwiedziło w miniony weekend Centrum Edukacji Ekologicznej.

Justyna Konik
Otwarcie Egzotarium w Sosnowcu

W minioną sobotę, 2 grudnia, Egzotarium przy ulicy Piłsudskiego 116 zostało oficjalnie otwarte po wielkiej modernizacji, która kosztowała 64 miliony złotych. W Centrum Edukacji Ekologicznej, które zostało przebudowane, pojawiły się gady, rzadkie gatunki ssaków, ryby z różnych stron świata, ptaki, egzotyczne kwiaty, palmy czy pustynne rośliny. Sprowadzenie zarówno roślin, jak i zwierząt kosztowało ponad 2 miliony złotych.

Na zwiedzających na pierwszym poziomie czekała strefa z akwariami czy szklarnia, gdzie znajdują się strefy tropikalna, pustynna i śródziemnomorska. Na piętrze jest natomiast kawiarnia Botanica, są też sale dydaktyczne. W nowym Egzotarium są ponadto pamiątki po starym obiekcie, a wśród nich – rzeźba panienki z warkoczem. Działa też sklepik z maskotkami, można było kupić na miejscu storczyki.

Dodajmy, że nowe Egzotarium zostało oficjalnie otwarte w sobotę o godzinie 9.

– Natalia i Julka tworzą historię. To one przecięły punktualnie o 9.00 wstęgę nowego Egzotarium. Pierwsi mieszkańcy już zwiedzają – poinformował 2 grudnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak się okazuje, w miniony weekend Centrum Edukacji Ekologicznej odwiedziło ponad trzy tysiące osób.

Wstęgę przecięły Natalia i Julka. FB Arkadiusz Chęciński