Sosnowiec. Policjanci uratowali życie mężczyźnie, który został porażony prądem na torowisku

Gdyby nie szybka i fachowa pomoc policjantów z sosnowieckiego garnizonu, ten wypadek mógłby mieć tragiczne skutki. Porażony prądem na torowisku kolejowym pracownik na szczęście przeżył.

Pixabay
Kolej trakcja pixabay

Wczoraj (18 maja 2024 r.) o północy, policjanci z komisariatu IV w Sosnowcu:

  • młodszy aspirant Dominik Cendrowski,
  • starszy sierżant Adrian Janus

otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że podczas wykonywania prac na wysokości na terenie kolejowym, jeden z pracowników został porażony prądem elektrycznym.

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że 37-letni mieszkaniec Sosnowca leży na pomoście roboczym, jest nieprzytomny i nie oddycha. Okazało się, że mężczyzna, wykonując pracę na wysokości 4,5 metra, przypadkowo dotknął łokciem trakcji kolejowej o napięciu 3000 voltów.

Policjanci, zdając sobie sprawę z olbrzymiego ryzyka utraty życia przez mężczyznę, natychmiast podjęli działania ratujące mu życie. Policjanci do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego prowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową. W ciągu kilku minut na miejsce przybyła załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała 37-latka do szpitala, gdzie otrzymał dalszą niezbędną pomoc. W ocenie lekarza, działania policjantów jeszcze przed przyjazdem medyków uratowały życie mężczyzny.

- Pamiętajmy, że w tego typu sytuacjach, kiedy liczy się każda sekunda, należy działać szybko i zdecydowanie. W przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą, która wymaga natychmiastowej pomocy, reagujmy i jednocześnie wzywajmy służby ratownicze - apelują policjanci.
Podrobione ubrania bedzin 04

Może Cię zainteresować:

Handlowali podrobionymi ciuchami na targowisku w Będzinie. Teraz grozi im surowa kara

Autor: Katarzyna Pachelska

18/05/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

W Zawierciu pijani rodzice „opiekowali się” noworodkiem, grozi im teraz więzienie. Dziecko trafiło do szpitala

Autor: Redakcja

17/05/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: dokonał kradzieży sklepie, pracownikom groził śmiercią. 42-latek wkrótce stanie przed sądem

Autor: Redakcja

16/05/2024