Sosnowiec. Pijana w sztok matka ukryła niemowlę w krzakach. Ojciec dziecka też był nietrzeźwy. W dodatku okazało się, że matka nie tylko to ma na sumieniu

Patologiczna sytuacja wydarzyła się w Sosnowcu. Pijani rodzice zajmowali się niespełna rocznym dzieckiem. Na szczęście świadek powiadomił o tym policję. Teraz dziecko jest bezpieczne w rodzinie zastępczej.

Policja Śląska
Policja kajdanki

Do policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dotarła informacja o dziecku, które może znajdować się pod opieką nietrzeźwych osób w jednym z domów w Sosnowcu. Mundurowy natychmiast powiadomił o tym sosnowieckich policjantów.

Pijani rodzice zajmowali się małym dzieckiem. Matka schowała niemowlę w krzakach przed policją

Gdy stróże prawa z komisariatu III przyjechali na miejsce, zastali tam tylko dwóch pijanych mężczyzn. W mieszkaniu jednak zauważyli porozrzucane dziecięce zabawki. Mężczyźni zaprzeczyli, że w domu znajdują się dzieci. Policjanci nie uwierzyli w ich zapewnienia i postanowili rozejrzeć się po okolicy. Okazało się, że policyjna intuicja ich nie zawiodła.

Obok domu natrafili na 31-letnią mieszkankę Sosnowca. Podczas rozmowy z kobietą usłyszeli płacz dziecka, wydobywający się z pobliskich zarośli. W krzakach odnaleźli leżącą na ziemi 11-miesięczną dziewczynkę.

Jak ustalili mundurowi, była to córka 31-latki. Kobieta w trakcie rozmowy przyznała się, że widząc nadchodzących policjantów, ukryła dziecko w zaroślach, ponieważ nie była trzeźwa.

Okazało się, że określenie "nie była trzeźwa" jest za mało pojemne dla jej stanu - miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu!

Matka dziecka była poszukiwana przez sąd

Ale to nie koniec tej historii. Szybko wyszło również na jaw, że jest ona również poszukiwana przez sąd. 31-latka została zatrzymana przez policjantów, a następnie trafiła do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę 20 dni pozbawienia wolności.

Jeden z mężczyzn przebywających w domu okazał się być ojcem dziecka. Jednak nie mógł się nim zaopiekować, bo z badania na obecność alkoholu wyszło, że 47-latek również jest pijany.

Mundurowi skontaktowali się z sędzią sądu rodzinnego, który po ustaleniu wszystkich okoliczności zadecydował o umieszczeniu dziewczynki w rodzinie zastępczej. Rodzice muszą liczyć się z odpowiedzialnością za narażenie swojego dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi kara do 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Poszukiwany sprawca zniszczenia mienia

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Sosnowca poszukujący sprawcy zniszczenia mienia. Wyrządził szkody na ponad 2 tysiące złotych

Autor: Martyna Urban

23/08/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Dantejskie sceny we wsi Siadcza w gminie Pilica. Mężczyzna ugodził nożem członka rodziny

Autor: Martyna Urban

22/08/2023

Niebezpieczny incydent w Sarnowie

Może Cię zainteresować:

Sarnów. Kierowca toyoty nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki użył gazu wobec policjantów

Autor: Martyna Urban

22/08/2023