Sarnów. Kierowca toyoty nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki użył gazu wobec policjantów

W Będzinie policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego toyotą. Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych i gwałtownie przyspieszył. Wskutek nadmiernej prędkości toyota uderzyła w ogrodzenie posesji w Sarnowie. Kierowca nie dał za wygraną i próbował uciec pieszo, a wobec policjantów użył gazu.

Sarnów. Kierujący podczas ucieczki użył gazu wobec policjantów

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 sierpnia. Około 12:45 policjanci z wydziału drogowego w Będzinie próbowali skontrolować kierowcę samochodu marki Toyota avensis. Pomimo wielokrotnych ostrzeżeń i sygnałów świetlnych kierowca nie zatrzymał się i gwałtownie przyspieszył

- Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki doprowadził do innego zdarzenia drogowego - uderzył w ogrodzenie posesji w Sarnowie - informuje st. asp. Ewelina Jakubowska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego KPP w Będzinie.

Mężczyzna nie dał za wygraną i kontynuował ucieczkę pieszo. W trakcie niej użył gazu wobec policjantów. Ostatecznie został zatrzymany. Sprawcą zdarzenia okazał się 37-letni mieszkaniec Katowic, u którego w pojeździe mundurowi odkryli dwa woreczki foliowe z nieznaną substancją. Ich zawartość zostanie przebadana. Jak poinformowała Ewelina Jakubowska mężczyzna jeszcze dziś zostanie doprowadzony do prokuratury.

Audi ucieczka Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

16-latek uciekał przed policją jadąc 130km/h. Kierowca audi na "przejażdżkę" zabrał kolegów

Autor: Martyna Urban

09/08/2022