Siedem placów zabaw przy sosnowieckich przedszkolach zostało wyremontowanych. Kolejne place zabaw powstaną w przyszłym roku

Siedem sosnowieckich przedszkoli ma wyremontowane place zabaw. Za 580 tysięcy złotych. Kolejne place zabaw powstaną w mieście w przyszłym roku.

W Sosnowcu zakończyły się prace przy siedmiu placach zabaw. Maluchy uczęszczające do siedmiu przedszkoli mogą już bezpiecznie korzystać z nowego sprzętu. Oto sosnowieckie przedszkola z wyremontowanymi placami zabaw:

  • Przedszkole Miejskie nr 27, ul. Wawel
  • Przedszkole Miejskie nr 18, ul. Szczecińska
  • Przedszkole Miejskie nr 3, ul. Dietla
  • Przedszkole Miejskie nr 2, ul. Szpaków
  • Przedszkole Miejskie nr 50, ul. Franciszkańska
  • Przedszkole Miejskie nr 54, ul. Kalinowa
  • Przedszkole Miejskie nr 40, ul. Gwiezdna

Instalacje są ogólnodostępne. Mogą z nich korzystać wszystkie dzieci, nie tylko zapisane do danej placówki. Prace remontowe, dodajmy, kosztowały w sumie 580 tysięcy złotych.

Kolejne place zabaw w 2023 roku

W przyszłym roku w Sosnowcu pojawią się kolejne miejsca, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. I to dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców. Podczas tegorocznego głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego do realizacji zakwalifikowało się kilka takich projektów.

Nowe place zabaw zobaczymy przy ul. Grota-Roweckiego (dzielnica Pogoń) i przy ul. Lipowej (Kalinowa). Infrastruktura dla dzieci stanowi także część zadnia „Balaton reaktywacja: pomosty widokowe, plac zabaw, nowe alejki, leżaki i inne”. To zwycięska projekt propozycja w grupie projektów ogólnomiejskich. Kiedy będziemy mogli zobaczyć i skorzystać z nowych miejsc wypoczynku? Inwestycje mają być realizowane w 2023 roku.

ŻeromPark

Może Cię zainteresować:

Pierwsze tygodnie Sosnowieckiej Karty Miejskiej. Głównie wirtualnej. Ze zniżek korzysta już w mieście kilka tysięcy osób

Autor: Martyna Urban

28/12/2022

Blees transport

Może Cię zainteresować:

Nocna komunikacja miejska w Sosnowcu – zamiast tramwaju transport na telefon. Działa już druga linia

Autor: Urszula Gołkowska

24/12/2022

Stadion MOSiR przy alei Mireckiego

Może Cię zainteresować:

Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Obiekt ma już niemal 90 lat

Autor: Redakcja

23/12/2022