Nocna komunikacja miejska w Sosnowcu – zamiast tramwaju transport na telefon. Działa już druga linia

Od grudnia w Sosnowcu przystanki tramwajowej linii 26 obsługiwane są w nocy, ramach transportu na życzenie. To kolejna linia po 27 obsługiwana przez 9-osobowy bus.

Blees
Blees transport

W Sosnowcu taka forma dostępne jest już od 2021 roku. Jednak całkiem niedawno samorząd zdecydował się na jej rozszerzenie o nową linię. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli sprawniej i bezpieczniej docierać do miejsca docelowego nawet późno w nocy.

Już w 2019 roku sygnalizowałem, że szukamy alternatywnego rozwiązania dotyczącego nocnej komunikacji. Dzięki wsparciu GZM udało nam się nawiązać kontakt z firmą, która przygotowała dla nas nowe rozwiązanie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Program się sprawdził stąd nasza decyzja o rozszerzeniu na kolejną linię tramwajową – dodaje.

Od 1 grudnia do linii 27 dołączyła linia 26. Jest obsługiwana przez 9-osobowy bus. Za kurs zapłacimy 3 złote. Pojazd kursuje od godziny 23:00 do 05:00. Organizatorem nocnej komunikacji jest miasto przy współpracy firmy Blees. Jak skorzystać z busika na życzenie?

Konieczne będzie skorzystanie ze specjalnej aplikacji dostępnej w Google Play oraz App Store. Pasażer, który zgłosi chęć przejazdu otrzyma informację, za ile na jego przystanku pojawi się bus tłumaczą urzędnicy miejscy.

W tych miejscach, w których przystanki tramwajowe znajdują się przy ulicy, bus będzie się zatrzymał w tych samych miejscach. W miejscach, gdzie położenie przystanku tramwajowego uniemożliwia bezpieczne zatrzymanie się busa, w okolicy znajdować się będą tzw. przystanki wirtualne dodają.

Do 1 stycznia można jeszcze korzystać ze standardowej formy transportu. Od Nowego Roku będzie kursował tylko bus na żądanie połączony ze wspomnianą aplikacją Blees.

Tak ma wyglądać Teatr Zagłębia po modernizacji

Może Cię zainteresować:

Sztuka, twórcze spotkania, edukacja, społeczne debaty? Teatr Zagłębia czeka przemiana. „Długi, pracowity czas przed nami. Proszę trzymać kciuki”

Autor: Jacek Gaim

21/12/2022

Zima w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Pierwszy atak zimy za nami. Pługi, ciągniki, CiepłoBus... Czyli jak Sosnowiec przygotował się do sezonu zimowego

Autor: Urszula Gołkowska

23/12/2022

Stadion MOSiR przy alei Mireckiego

Może Cię zainteresować:

Stadion lekkoatletyczny przy alei Mireckiego w Sosnowcu zostanie wyremontowany. Obiekt ma już niemal 90 lat

Autor: Redakcja

23/12/2022