Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieślach zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Za 2,2 mln złotych

Niemal 2,2 mln złotych kosztować będzie modernizacja i rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sosnowcu-Cieślach. Umowa z wykonawcą – firmą z Myszkowa – została już podpisana.

Fot. Facebook/ Arkadiusz Chęciński
OSP Cieśle

Jak przypominają w OSP, początki straży pożarnej w Cieślach (od 1975 roku dzielnicy Sosnowca) sięgają 1932 roku. Ponad 90 lat temu w budynku, który sąsiadował z dzisiejszą remizą funkcjonowała strażnica – konnym wozem wyposażonym w ręczną pompę. Współczesny, charakterystyczny – z cegły – budynek remizy powstał w połowie XX wieku. W OSP Cieśle mają ręce pełne roboty; jednostka znajdująca się poza Krajowym System Ratowniczo-Gaśniczym w 2022 roku do zdarzeń wyjeżdżała ponad 140 razy.

We wtorek, 14 lutego, podpisana została umowa ma modernizację i rozbudowę remizy w Cieślach. Za niemal 2,2 mln złotych OSP będzie miała nowy, trzystanowiskowy garaż dla samochodów ratowniczo -gaśniczych, nowe instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Zmieni się sposób ogrzewania obiektu, ponieważ zamiast pieca węglowego w remizie pojawi się kotłownia gazowa. Powstanie ponadto biologiczna oczyszczalnia ścieków. W ramach projektu zostaną kupione także nowe meble. Dodajmy, że plac zabaw znajdujący się obecnie przy remizie zostanie przeniesiony w inne miejsce.

Inwestycję finansuje miasto, a wykonawcą jest firma Rak Invest z Myszkowa. Prace mają potrwać dwanaście miesięcy.

Od jesieni 2022 pogotowie stacjonuje w Kazimierzu Górniczym

Może Cię zainteresować:

Pogotowie po przenosinach zespołu ratunkowego do Kazimierza Górniczego: 870 interwencji w trzy miesiące

Autor: Redakcja

15/02/2023

Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Może Cię zainteresować:

Elita ratowników rywalizowała w Szczyrku. Dobry występ zespołu reprezentujący SP ZOZ Rejonowe Pogotowie w Sosnowcu

Autor: Redakcja

13/01/2023

Symboliczne wbicie łopaty. Rozpoczyna się budowa nowej siedziby pogotowia

Może Cię zainteresować:

Sosnowieckie pogotowie będzie miało nowoczesną siedzibę, za 25 milionów złotych. To druga najdroższa inwestycja tego typu w Polsce

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/01/2023