Elita ratowników rywalizowała w Szczyrku. Dobry występ zespołu reprezentujący SP ZOZ Rejonowe Pogotowie w Sosnowcu

Ratownicy z Jaworzna, reprezentujący SP ZOZ Rejonowe Pogotowie w Sosnowcu, zajęli piąte miejsce w XVII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w Szczyrku. W zawodach rywalizowały 34 zespoły z całej Polski.

Fot. Facebook/ Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym
Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Jaworznickie pogotowie ratunkowe jest częścią struktur SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. W Szczyrku rywalizował zespół w składzie: Klaudia Perończyk, Igor Plewiński oraz Paweł Siedlis. Ratownicy z Jaworzna zajęli ostatecznie bardzo dobre, piąte miejsce. W zawodach zwyciężył zespół Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie przed ekipami Olmedica z Olecka, Pogotowia Ratunkowego z Legnicy i Ratownictwa Medycznego z Żywca.

Organizatorem zawodów było Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Na starcie stanęły 34 zespoły, które do Szczyrku dotarły własnymi karetkami. Ratownicy musieli przejść dziewięć konkurencji stanowiących pozorowane zdarzenia, do których dochodzi także w trudnym terenie. Trzeba też było pokonywać tor przeszkód. – W tym roku drugi dzień mistrzostw będzie dla wszystkich zespołów nie lada wyzwaniem, gdyż wyruszą w ośmiogodzinny marsz po górach w warunkach zimowych, podczas którego będą realizować zadania. To wyzwanie, oprócz wiedzy i umiejętności, będzie wymagać również sporej sprawności fizycznej i kondycji – podkreślali jeszcze przed zawodami organizatorzy.

Dodajmy, że na 30. miejscu sklasyfikowana została Grupa Jurajska GOPR.

Ratownicy z Jaworzna. Fot. Facebook/ SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
Pogotowie w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Kazimierzu Górniczym stacjonować zaczął zespół pogotowia ratunkowego. „Zapewni to szybsze dotarcie do pacjentów w kilku dzielnicach Sosnowca”

Autor: Redakcja

02/11/2022